بازآفرینی ۳۵۰ محله فرسوده در سراسر کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال بازآفرینی ۳۵۰ محله فرسوده در کشور هستیم و این در حالی است که در برنامه ششم توسعه ۲۷۰ محله تعریف شده بود.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مهدی عبوری در حاشیه سفر به کاشان و در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت بازآفرینی بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی کشور برای جلوگیری از بروز معضلات و مشکلات اجتماعی اظهار داشت: برای بازآفرینی این مناطق تسهیلات مختلفی تعلق گرفته است که برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر مثل کاشان این تسهیلات در سه مدل ۵۰، ۴۰ و ۲۲۰ میلیون تومانی است.

وی با بیان اینکه میزان کارمزد این تسهیلات به ترتیب ۹، چهار و ۱۸ درصد است، ابراز داشت: از دیگر امتیازاتی که برای ساکنین و یا متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده در نظر گرفتیم معافیت آنها از پرداخت عوارض به شهرداری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هزینه های مربوط به اخد پروانه های ساختمانی در بافت های فرسوده بالمناصفه از طرف شهرداری ان شهر و دولت پرداخت می شود، تصریح کرد: در کشور بیش از ۱۴۸هزار هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیررسمی وجود دارد.

بازآفرینی ۳۵۰ محله از بافت فرسوده در سراسر کشور

وی با بیان اینکه یک هزار و ۵۰ محله در بافت های فرسوده سراسر کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای ۳۵۰ محله در حال بازآفرینی هستیم و این در حالی است که در برنامه ششم توسعه ۲۷۰ محله تعریف شده بود.

عبوری با اشاره به اینکه ۶۱۴ پروژه در بافت های فرسوده سراسر کشور در حال انجام است، بیان داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده این پروژه ها تا پایان دولت به اتمام می رسد.

وی از اعطای ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات تبصره‌ای خبر داد و گفت: این تسهیلات در راستای نوسازی خانه‌ها در بافت فرسوده به صورت خودمالکی به هموطنان عزیز اعطا شده است.

48

کد خبر 1478255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =