۲۴میلیاردتومان تسهیلات به فعالان فرهنگ و رسانه پرداخت شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین گفت: به دلیل تاثیر کرونا در حوزه های فرهنگی، ۲۴میلیارد تومان تسهیلات در اختیار اهالی فرهنگ و رسانه استان قرار داده شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین با اشاره به تأثیر کرونا در حوزه‌های فرهنگی و هنری اظهار کرد: کرونا خسارت‌های بسیاری را به حوزه هنر و رسانه وارد کرد و در طول یک سال گذشته این مشاغل از نخستین مشاغلی بوده که منجر به تعطیلی شد.

او افزود: براساس شرایط کرونایی، توزیع بسته‌های حمایتی و تسهیلاتی بسیاری را با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد و دولت برای مشاغل فرهنگی و هنری درنظرگرفتیم که این تسهیلات در قالب وام‌های بانکی ارائه شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین عنوان کرد: تقریبا 24میلیارد تومان تسهیلات در اختیار اهالی فرهنگ و رسانه استان قرار داده شده است و هم‌اکنون مرحله دوم تسهیلات ارائه می‌شود، امیدواریم بتوانیم تسهیلات بیشتری را در اختیار آنها قرار دهیم.

اسماعیلی گفت: ارائه تسهیلات در دو سامانه انجام می‌شود؛ سامانه نخست شامل سامانه «تحفه» ویژه فعالیت افراد به صورت بنگاهی و دارای کدکارگاهی است؛ این افراد می‌توانند با مراجعه به این سامانه تسهیلات را از طریق صندوق کارآفرینی امید دریافت کنند.

او بیان کرد: روش دوم ارائه تسهیلات از طریق سامانه کاراست که متقاضیان درخواست وام با معرفی به وزارت کار و تعاون، از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین وام بلاعوض به مبلغ یک میلیون و 500هزار تومان به هزار نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر استان قزوین ارائه شده و حق بیمه اعضای این صندوق نیز در سه ماه نخست سال‌جاری پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین در پایان با اشاره به اطلاعیه هیئت نظارت بر مطبوعات مبنی بر درخواست اخذ مجوز فعالیت فعالان خبری تصریح کرد: هنوز آمار دقیقی از استان قزوین در این زمینه نداریم، اما فرصت مناسبی برای فعالان پایگاه خبری یا فضای مجازی است تا این افراد با مراجعه به سامانه جامع رسانه‎‌های کشور تا پایان بهمن ماه نسبت به ثبت مجوز اقدام کنند و این مهلت تمدید نمی شود.

کد خبر 1478489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =