قاچاق کالا، تهدید جدی برای تولید و امنیت ملی

استاندار قزوین گفت: قاچاق کالا، یک تهدید برای تولید و امنیت ملی است و باید مدیران دستگاه‌ها توجه لازم را برای مقابله با آن داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در کمیسیون مقابله با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: امروزه اقتصاد کشور از چند جهت در معرض تهدید قرار دارد که یک بخش آن تحریم، یک بخش ناکارآمدی ساختارهای اداری و یک بخش قاچاق است.

او بیان کرد: وقتی اقتصاد کشور در معرض تهدید قرار می‌گیرد حتما جامعه در معرض آسیب و چالش واقع می‌شود چون رابطه تنگاتنگی میان این دو وجود دارد.

جمالی پور ادامه داد: معضلات اجتماعی ناشی از بحران‌های اقتصادی است و نباید اجازه دهیم عناصر مختلفی، اقتصاد را تهدید کنند.

استاندار قزوین گفت: پدیده قاچاق از اهمیت بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف برخوردار است و همه جهان حتی کشورهای پیشرفته نیز با تمام توان برای مقابله با آن تلاش می‌کنند.

جمالی پور تصریح کرد: اگر روز به روز صنعت کشور ما با مشکل مواجه می شود یک عامل اصلی آن به قاچاق برمی‌گردد و مدیران باید نسبت به این موضوع بسیار حساس باشند.

 او با تاکید بر پرهیز از رفتارهای هیجانی در تشخیص و مقابله با کالای قاچاق، اضافه کرد: متاسفانه گاهی در قالب مبارزه با قاچاق تصمیمی گرفته می‌شود که به تولید کشور هم آسیب می‌زند بنابراین باید میان این مسائل، مرزبندی شود تا به تولید داخل آسیب نرسد.

استاندار قزوین افزود: امیدواریم با عزم مدیران، شرایط بهتری برای جهش تولید در استان رقم بخورد و در استان نسبت به این پدیده بسیار خطرناک تصمیم معقولی گرفته شود.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل پلیس اقتصادی قزوین، گفت: امیدواریم با تشکیل این پلیس، پیگیری مباحث حوزه اقتصادی در استان سرعت بیشتری بگیرد و با همکاری همه مجموعه‌ها در حمایت از رونق تولید و مقابله با عناصر تهدید کننده تولید، قدم‌های خوبی برداشته شود.

46

کد خبر 1478490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =