امسال شرایط استخدام ۷۳ هزار همکار فرهنگی در کشور فراهم شد/ ساخت ۳۰ درصد مدارس توسط خیران

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال جاری برای بیش از ۷۳ هزار نفر از همکاران فرهنگی از سراسر کشور شرایط استخدام فراهم شد که این میزان استخدام در ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر امروز در حاشیه ی افتتاح مدرسه خیر ساز در خرمشهر، در جمع خبرنگاران، با اشاره به در خواست همکاری نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و فرماندار خرمشهر خواستار در زمینه ی مطالبه نیروهایی که جذب نشدند، اظهار کرد: برای ساماندهی نیروهای انسانی در آموزش و پرورش قدم‌های بلندی برداشته شده و در دو سال اخیر نیز اقدام‌ات بی‌سابقه‌ای نسبت به سال‌های گذشته انجام شد.

وی افزود: به تناسب اینکه در هر سال چقدر ردیف در اختیار ما قرار می‌گیرد، امکان استخدام وجود دارد که از ردیف فوق برای سال جاری، ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر و مابقی نیز تا پایان سال ۱۴۰۰ به استخدام در می آیند.

وی تصریح کرد: برای جذب دیگر همکارانی که امتیاز لازم را برای استخدام را به دست نیاوردند، شرکت در آزمون ماده ۲۸ و یا دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه با کمک تمامی خیران مشکل فضای آموزشی رفع می شود، یادآور شد: در صورت تقبل ۳۰ درصد ی هزینه ساخت مدرسه توسط خیران در مناطق روستایی، دولت نیز ۷۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و این نسبت برای ساخت مدرسه در شهرها ۵۰ درصد است.

حاجی میرزایی گفت: برای رفع و جبران کمبودها و انجام اقدامات لازم تلاش می کنیم و در این راه از کمک و همکاری خیران استفاده می کنیم، به طور تقریبی ۳۰ درصد مدارس به وسیله خیران ساخته می‌شود و امروز نیز مدارسی که افتتاح می‌شود، بخشی دولتی و بخشی نیز از طریق مشارکت خیران انجام شد. از مؤسسه راه ایمان که امروز پنج مدرسه را افتتاح و نگهداری می کند، قدردانی می کنم.

حاجی میرزایی با اشاره به اختصاص اعتبارات مناسب دولتی در کار ساخت مدرسه، افزود: در سال‌های گذشته این اعتبارات برای توسعه ی فضاهای آموزشی به ویژه در حوزه ی نوسازی مدارس به بیش از ۴ برابر افزایش یافت؛ امسال در بودجه ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از فعالیت خیران در زمینه مدرسه‌سازی اختصاص داده شد.

وی اظهار کرد: مدرسه تنها یک ساختمان نیست بلکه جایگاه رفیعی برای انسان‌سازی است؛ درون مدرسه دانش آموزان تعلیم می‌بینند و راه زندگی را می‌یابند و آینده خودشان را رقم می‌زنند. ساخت مدرسه به عنوان یک اصلاح بزرگ اجتماعی از سوی شهید مطهری یاد شده که به عنوان مهم‌ترین و مؤثرترین گام در جهت تحول جامعه به شمار می رود.

وی تصریح کرد: تعلیم و تربیت برای جلوگیری از تبعیض و توزیع نامناسب ثروت و عدالت در جامعه نقطه آغاز است و از مدرسه می‌توان آینده سازان بسیاری را پدید آورد، توسعه ی مدرسه‌سازی به معنای توسعه انسان‌های خوب است و اگر کار خوبی اتفاق بیفتد، عامل آن کار خوب نیز انسان‌های خوب هستند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: بایستی انسان‌های دلسوز را توسعه داد، از مؤسسه راه ایمان قدردانی می کنم که به دستور آیت الله سیستانی چنین کار خیری را بنا نهادند و در استان خوزستان فعالیت‌های مختلفی را انجام داده است.

به گفته ی حاجی میرزایی حمایت خیران مدرسه ساز از ۸۰۰ میلیارد تومان به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سالهای اخیر افزایش یافته است. برای نوسازی و بازسازی مدارس به کمک خیران نیازمندیم و از تمام کسانی که در این کار بزرگ به ما کمک می‌کنند، قدردانی می‌شود.

۴۶

کد خبر 1478546

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =