احتمال وقوع پیک سوم کرونا در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نسبت به عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی هشدار داد و گفت: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در منطقه به پایین ترین میزان ممکن رسیده و متاسفانه تنها ۳۰ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند.

شکراله سلمان‌زاده در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان، با اشاره به روند افزایشی موارد سرپایی مبتلایان در جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: در روزهای اخیر وضعیت بیماری از حالت ثابت به صعودی تغییر پیدا کرده و احتمال وقوع پیک سهمگین بیماری در بهمن و اسفندماه وجود دارد.

وی افزود: تجربه یکسال گذشته نشان می دهد در صورتی که مردم و مسئولان بیماری را جدی نگیرند و به خوبی به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل نکنند، افزایش سریع موارد بیماری، افزایش مرگ و میر و به دنبال آن پیک سوم زمستانی قطعی است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان  با بیان اینکه افراد جوان به طور معمول بدون علامت یا با علائم خفیف به کرونا مبتلا می‌شوند، تصریح کرد: حضور در خانه افراد مسن و بیماران دارای نقص سیستم ایمنی بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد و بیماری را به این افراد که مستعد ابتلا به نوع شدید بیماری اند، منتقل کنند و در صورت انتقال بیماری به این افراد نیز احتمال مرگ و میر آن‌ها وجود دارد پس بایستی موضوع رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

48

کد خبر 1478550

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =