تاکید بر رعایت الگوی مصرف بهینه گاز در اردبیل

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از تامین مستمر انرژی بواسطه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، سردار اسماعیلی در حاشیه جلسه مدیریت بحران، رعایت مصرف بهینه گاز طبیعی را در شرایط کنونی بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: با توجه به برودت هوا طی چند روز اخیر در استان و اکثر نقاط کشور ، شاهد افزایش روند مصرف گاز طبیعی هستیم و با شروع پیک مصرف انرژی بخصوص گاز طبیعی رعایت مصرف بهینه سوخت بعنوان یک ضرورت اساسی بیان می شود؛ بنابراین تداوم توزیع گاز طبیعی و ارایه خدمات مستمر به مشترکین در گرو صرفه جویی در مصرف این نعمت خدادادی می باشد.

وی وظایف کمیته مصرف بهینه گاز طبیعی را در شرایط کنونی بسیار حیاتی برشمرد و اظهار داشت: در حوزه فرهنگسازی مصرف بهینه گاز طبیعی اقدامات خوبی انجام گردید که از آنجمله می توان به ارایه آموزش استفاده ایمن از گاز طبیعی توسط واحد HSE به دانش آموزان در مدارس و مساجد مناطق تازه گازدار شده ، درج شعارهای نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی بصورت اتوبوس آگهی، بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی بصورت پخش موشن گرافی و تیزر در کانالها و شبکه های مجازی در سطح استان و استفاده از ظرفیت شبکه های تلویزیونی و رادیویی محلی و بازرسی از ادارات و مراکز عمومی و صنعتی پر مصرف و ... اشاره نمود.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل کاهش یک درجه ای دمای منازل را در صرفه جویی گاز طبیعی و جلوگیری از قطعی این نعمت خدادادی تاثیر گذار دانست و از کلیه مشترکین درخواست کرد تا با رعایت دمای رفاه در منازل ضمن صرفه جویی گاز طبیعی و کمک به اقتصاد خانوار از قطعی های احتمالی گاز طبیعی در سایر نقاط استان نیز جلوگیری نمایند.

اسماعیلی در پایان گذر مطمئن و موفق از فصل سرما و پایداری گاز طبیعی را مستلزم رعایت صرفه جویی در مصرف گاز دانست و گفت: میزان مصرف گاز طبیعی در کشور بسیار بالاست که بخش عمده ای از این مصرف بدلیل عدم رعایت الگوهای مصرف بهینه می باشد.

46

کد خبر 1478980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =