۰ نفر
۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
شورا و شهرداری همگام در توسعه شهری

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای شهر کرج گفت: مدیریت شهری کرج برای تبدیل کرج به شهری توسعه یافته تلاش می کند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مهدی حاجی قاسمی» در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پل رودخانه دلمبر و خیابان شبنم هشتم باغستان، اظهار کرد: این پروژه یکی از تاثیرگذارترین پروژه‌هایی است که در شورای پنجم کلید خورد.

وی ادامه داد: از همان روزهای اول آغاز به کار شورای پنجم، مراجعات مردمی زیادی از محدوده باغستان غربی داشتیم و اغلب ساکنان این محدوده خواهان احداث پل بر روی رودخانه دلمبر بودند تا بتوانند در مدت زمان کوتاه‌تری به محل زندگی، کار و... دسترسی داشته باشند.

دبیر دم شورای شهر کرج توضیح داد: احداث پل رودخانه دلمبر در سال ۹۷ در ردیف بودجه‌های شهرداری قرار گرفت و باوجود مشکلات فنی در مسیر اجرای آن با پیگیری شورا و ممارست شهرداری به بهره‌برداری رسید.

حاجی قاسمی با بیان اینکه تکمیل این پروژه حدود یک سال و نیم زمان برده است، توضیح داد: هر چند به واسطه مشکلات اقتصادی و تورم بالا، اجرای پروژه‌های عمرانی به یکی از چالش‎های جدی شهرداری‌های کشور تبدیل شده اما مدیریت شهری کرج سعی کرده این موانع را پشت سر بگذارد و پاسخ مناسبی به مطالبات به حق مردم بدهد.

وی گفت: تمام تلاش شورا و شهرداری کرج این است که باوجود مشکلات و محدودیت‌های پیش رو گام‌های جدی برای تبدیل کرج به شهری توسعه یافته بردارد.

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه شهر سه کریدور مهم طراحی شده است، افزود: یکی از این کریدورها همین پروژه است که دسترسی به باغستان غربی را تسهیل می‌کند. یکی دیگر بلوار شهید ناصربخت است که در حال تکمیل می‌باشد و تا کنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با بهره‌برداری از آن دسترسی میدان جمهوری تا بلوار خوارزمی تسهیل می‌شود.

وی تاکید کرد: بلوار شهدای اصناف هم از دیگر کریدورهای شهر است که سال گذشته به بهره‌برداری رسید و با افتتاح آن شاهد دسترسی آسان شهروندان به منطقه گلدشت هستیم. تعریض خیابان نهم شاهین ویلا نیز از دیگر برنامه‌هایی است که باوجود مشکلات تملکی، شورای پنجم پیگیر اجرای آن است.

حاجی قاسمی اضافه کرد: در تلاشیم بازگشایی خیابان نهم شاهین ویلا، حدفاصل بلوار باغستان تا میدان شهید باهنر را تا انتهای سال به نتیجه برسانیم.

وی گفت: شورای شهر امسال یک ردیف اعتباری مجزا در بحث آسفالت برای منطقه شاهین‌ویلا و قلم در نظر گرفته و به نظر می‌رسد هفته آینده آسفالت معابر موازی خیابان بوستان نهم آغاز شود و در تلاشیم تا پایان سال پرونده آسفالت معابر این دو منطقه بسته شود.

وی یکی دیگر از پروژه‌های مهم منطقه شش را  پل حصارک دانست که ماه قبل به بهره‌برداری رسید و گفت: با توجه به مسائل پیش روی مدیریت شهری شاید پیشبرد اهداف کمی سخت به نظر برسد ولی با تعامل و هم‌افزایی بین شورا و شهرداری می‌توان در مسیر توسعه شهری گام‌های مناسبی برداشت.

46
 

کد خبر 1478997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =