۱۸۶راه روستایی در قزوین بازگشایی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: با تلاش راهداران این استان ۱۸۶راه روستایی که به دلیل بارش برف سنگین بسته شده بود بازگشایی و تردد در آن برقرار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق‌لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از اواخر روز چهارشنبه تا پنجشنبه هفته‌ای که گذشت بارش برف و وقوع کولاک ۱۹۲راه روستایی را بسته بود که بلافاصله پس از پایان بارش برف و فرونشست کولاک، راهداران انجام عملیات برف روبی و نمک پاشی را در این راه‌ها آغاز کردند.

او با بیان اینکه بازگشایی ۶راه روستایی باقی‌مانده نیز فردا شنبه انجام می شود بیان کرد: در حال حاضر تردد در تمام محورهای ارتباطی اصلی در استان جریان دارد اما در گردنه‌ها و ارتفاعات و مسیرهای روستایی با توجه به کاهش شدید دما و یخبندان عبور و مرور خودروها تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

حق‌لطفی ادامه داد: در هنگام بارش برف و کولاک اولویت برف‌روبی  به ترتیب با راه‌های شریانی و اصلی و سپس فرعی  بوده و بازگشایی راه‌های روستایی تنها پس از فرونشستن کولاک قابل انجام است از این رو از هموطنان گرامی درخواست میشود با توجه به هشدارهای هواشناسی در زمان بارش برف به طور جدی از سفر به اینگونه مناطق خودداری کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ۳۵۰راهدار  با ۳۰۰دستگاه ماشین آلات در ۲۶راهدارخانه این استان مستقر هستند که در صورت بارش برف نسبت به انجام عملیات تیغ زنی، برف روبی و نمک پاشی اقدام می‌کنند.

قزوین پنجمین استان کشور از نظر تعداد گردنه‌های برف گیر است و هفت درصد عملیات برفروبی راه‌های کشور به این استان اختصاص دارد.

46

کد خبر 1479043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =