وزیر اقتصاد خبر از تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث داد

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث عامل نجات بودجه دولت در زمان وقوع بحران در کشور است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد دژپسند در جلسه هیئت امنای صندوق بیمه همگانی حوادث که امروز در وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد گفت: امروز یکی از روزهای به یادمانی در صنعت بیمه و بحران کشور است، زیرا با توجه به شرایط جغرافیایی، کشورمان بر روی نوار بحرانی چونی سیل، زلزله و سرمازدگی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث، باعث می‌شود مردم در زمان وقوع سیل و زلزله اضطراب نگیرند و با اطمینان خاطر واحدهای مسکونی خود را بازسازی و نوسازی کنند.

دژپسند بیان کرد: با توجه به شرایط کشور اگر بحرانی صورت گیرد فشارهای زیادی به بودجه عمومی کشور وارد می‌شود این صندوق عامل نجات بودجه دولت است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: سیل فروردین سال ۹۸ باعث درگیری بسیاری از استان‌ها شد ودر برخی از استان‌هایی که واحدهای مسکونی و تجاری بیمه حوادث داشتند باعث شد تا بار مالی دولت برای جبران خسارت کمتر شود.

وی ادامه داد: شرکت‌های بیمه‌ای در زمان سیل به واحدهای مسکونی بیمه شده خسارت پرداخت کردند این موضوع نشان داد که این صندوق می‌تواند کمک بسزایی در تامین خسارت کند.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: ساختار بیمه همگانی حوادث بدین صورت است که این بیمه اجباری است و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، بهداشت و سازمان برنامه و بودجه وسایر ارگان‌های مرتبط در این صندوق حضور دارند و جامعیت ترکیب این صندوق بیانگر اراده دولت و مجلس است.

دژپسند ادامه داد: امروز اساسنامه این صندوق نهایی ومدیرعامل صندوق بیمه همگانی حوادث انتخاب شد و اساسنامه این صندوق در اولین فرصت به تصویب دولت می‌رسد.

وی درباره تامین بودجه صندوق بیمه همگانی حوادث گفت: نماینده سازمان برنامه بودجه امروز حضور داشتند تا با همکاری اعضا بودجه صندوق تامین شود.

وی بیان کرد: ارزوی دیرینه فعالان صنعت بیمه در زمینه تشکیل صندوق بیمه همکانی حوادث طبیعی امروز محقق شد.

صندوق بیمه همگانی راهکار ایجاد اطمینان برای دولت و مردم

وزیر امور اقتصادی و دارایی صندوق بیمه همگانی را، راهکار ایجاد اطمینان برای دولت و مردم اعلام کرد.

آقای فرهاد دژپسند افزود: کشور ما به گونه‌ای است که در زمان بروز بحران و حادثه، فشار زیادی به بودجه عمومی وارد می‌شود در حالیکه این صندوق، می‌تواند عامل نجادت بودجه دولت هم باشد، زیرا هزینه‌ها دفعی نیست.

وی با بیان اینکه هزینه‌های ایجاد شده در زمان حوادث با کمک صندوق بیمه همگانی حوادث بصورت تدریجی و با انباشت انجام می‌شود گفت: در زمان حادثه، هزینه‌ها انجام می‌شود، اما بصورت تدریجی و از طرف دیگر حق بیمه‌ها نیز دریافت می‌شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: با استفاده از این صندوق، روال پرداخت هزینه‌ها روال طبیعی، پایدار و تثبت شده پیدا خواهد کرد ضمن اینکه دولت، مردم و ساکنان واحدهای مسکونی نیز، اطمنیان خاطر پیدا خواهند کرد.

دژ پسند گفت: با کمک این صندوق در شرایط خاص کشور، مردم مطمئن خواهند شد که مشکل خاصی برایشان ایجاد نخواهد شد.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1479105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =