رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان: میزان ابتلا به کرونا در استان همدان در حال افزایش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: میزان ابتلا به ویروس کرونا در یک هفته گذشته با شیب ملایم رو به افزایش است.

به گزارش خبرآنلاین استان همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گفت: در یک هفته گذشته نه تنها روند کاهشی ابتلا به کرونا متوقف شده است بلکه روند صعودی این بیماری در استان همدان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: روند بیماری در بسیاری از نقاط کشور کاهشی بوده، اما هم اینک در استان همدان شاهد افزایش بیماران بستری و سرپایی مثبت در این استان با شیب ملایم هستیم به گونه‌ای که در سه هفته گذشته میانگین بستری بیماران در بیمارستان‌ها ۲۷۵ نفر بود که این آمار در یک هفته گذشته به ۳۰۰ نفر رسیده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: با توجه به توقف روند کاهشی ابتلا به کرونا در یک هفته گذشته میزان نوجوانان و جوانان بستری در بیمارستان‌ها به علت ابتلا به ویروس کرونا رو به افزایش بوده است.

حیدری مقدم اظهار داشت : نسبت به حساس سازی، ایجاد همدلی و نوآوری در همراهی مردم باید تلاش کرد همچنین برای پیشگیری از تجمع و ازدحام خدمات به صورت غیر حضوری، بستر فضای مجازی را گسترش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: روز گذشته ۱۲ بیمار مثبت بستری و ۴۵ بیمار سرپایی شناسایی شدند و شمار متوفیان از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا جمعه گذشته در این استان به یک هزار و ۴۵۳ مورد رسید.

حیدری مقدم اضافه کرد: وضعیت استان همدان همانند هفته گذشته بوده یعنی چهار شهرستان همدان، فامنین، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی و ۶ شهرستانی مابقی در وضعیت زرد کرونایی هستند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر یک ساده انگاری درباره رعایت شیوه نامه های بهداشتی شکل گرفته است به گونه‌ای که در یک هفته گذشته ۳۰۱ اخطار به واحدهای متخلف بهداشتی داده شد که از این تعداد ۱۵ واحد نیز پلمب شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: سوپر مارکت و خواربارفروشی ها، مطب پزشکان، نانوایی‌ها و دفاتر پیشخوان دولت در رعایت پروتکل‌ها بهداشتی ضعیف عمل کردند و میزان رعایت اصول بهداشتی در دفاتر پیشخوان و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی به زیر ۳۳ درصد رسیده که این یک دغدغه جدی برای علوم پزشکی است.

48

کد خبر 1479121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =