برگزاری نمایشگاه کتاب در کووه ای قشم با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: در راستای اجرای برنامه های فرهنگی در نقاط مختلف جزیره و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، نمایشگاه کتاب از یکم تا سوم بهمن ماه در روستای کووه ای برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم ، علیرضا کمساری با بیان این مطلب اظهار کرد: در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب در حوزه های مختلف مذهبی، ادبی، داستانی، کودک و نوجوان و... جهت استفاده علاقه مندان عرضه شد.
وی ادامه داد: این نمایشگاه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم و با همکاری موسسه فرهنگی هنری دریای علم و اندیشمندان برتر قشم و با حمایت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به شرایط ویژه این روزها، این نمایشگاه در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار گردید.
به گفته کمساری؛ هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب در روستای کووه ای، فراهم نمودن امکان دسترسی ساکنان نقاط مختلف جزیره و جلب توجه افکار عمومی و جوامع محلی به مقوله کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های فرهنگی جزیره بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ارتقای سطح فرهنگ عمومی افراد و جوامع محلی پیش نیاز پیشرفت و توسعه جامعه است و ترویج فرهنگ کتابخوانی اقدامی ارزشمند در جهت افزایش سطح فرهنگ عمومی به واسطه کتابخوانی برای نسل آینده است.

48 

کد خبر 1479172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =