مادورو حمله به لوله گاز ونزوئلا را تروریستی خواند

ایسنا نوشت:رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، در این انفجار نه کسی آسیب دیده نه کشته شده و کارگران این کمپانی نفت و گاز دولتی نیز نشت گاز را متوقف کرده‌اند.

مادورو در جریان سخنرانی روز شنبه خود که در یوتیوب منتشر شد، گفت: امروز ما حمله‌ای تروریستی علیه خط لوله گازی شرق کشور که به آتش سوزی گسترده منجر شد، متحمل شدیم و کارگران کمپانی نفت و گاز دولتی ونزوئلا آتش سوزی را مهار کرده و نشت گاز را متوقف کردند و تحت کنترل در آوردند.

فیلم گرفته شده از صحنه انفجار و آتش سوزی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

مادورو بارها دولت آمریکا را به سازمان‌دهی حملات علیه جوامع و تاسیسات انرژی، نفت و گاز ونزوئلا متهم کرده است.

به گفته رئیس جمهوری ونزوئلا، تحریم‌های غربی علیه کاراکاس و هدف قرار دادن تاسیسات زیر مجموعه آن تلاشی برای تحت کنترل درآوردن و تصرف دارایی‌های خارجی آن و جلوگیری از تکمیل روند انتقال مالی این کمپانی است.

در سال ۲۰۱۸، ونزوئلا انتخابات ریاست جمهوری‌ای برگزار کرد که در آن مادورو مجددا پیروز شد اما دولت واشنگتن، وی را به عنوان رئیس جمهوری مشروع نپذیرفت و یکسری تحریم‌ها علیه این کشور آمریکای لاتین وضع کرد که بیشتر آن بر صنعت نفت ونزوئلا تاثیر گذاشته است.

310 310

کد خبر 1479359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =