نظارت‌ها بر عملکرد مجموعه مدیریتی شهر الوند افزایش می‌یابد

رییس دادگستری شهرستان البرز گفت: نظارت‌ها بر عملکرد مجموعه مدیریتی شهر الوند توسط دستگاه قضایی، دستگاه‌های متولی و همچنین نهادهای امنیتی افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، محمود محمودخانی، رییس دادگستری شهرستان البرز در آیین تکریم و معارفه شهردار الوند که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، گفت: مسئولیت ها و سمت های سازمانی که در اختیار مدیران قرار می گیرد، توفیق الهی برای خدمتگزاری است و قبول این مسئولیت ها نیز باید با هدف خدمت صادقانه باشد.

او افزود: اختلاف نظرها، همسویی و عدم همسویی سیاسی و جناحی، حُب و بغض ها و... نباید مسئولان را از مسیر خدمت منحرف کند، زیرا این موضوع موجب ناامیدی و دلسردی مردم نسبت مسئولان شده و باعث ایجاد یاس در جامعه می شود.

رییس دادگستری شهرستان البرز در ادامه بیان کرد: اتفاقاتی که طی هفته گذشته در شهرداری الوند شاهد بودیم، اصلاً خوشایند و در شان مردم این شهر نبود و انتظار این است، دستگاه های ناظر در موضوعات این چنینی ورود جدی‌تری داشته باشند، تا خدایی ناکرده شاهد مسائلی از این دست در سطح شهرستان نباشیم.

محمودخانی تاکید کرد: در مجموعه مدیریتی شهر الوند نیروهای خدومی مشغول به فعالیت هستند و انتظار این است، اگر اختلاف نظر، قصور، کوتاهی و یا تخلفاتی وجود دارد، با ابزارهای قانونی که شورا و شهرداری در اختیار دارند، مرتفع شود و نباید اجازه دهند مسائل جزئی به معضلی برای شهرستان تبدیل شود و اختلاف نظرها به فضای عمومی جامعه کشانده شود.

این مقام قضایی استان همچنین تصریح کرد: طی ماه های اخیر شاهد برخی اتفاقات در مجموعه مدیریتی شهر الوند بودیم، که موجب بدبینی در بین مردم شریف الوند شده و در این شرایط حساس باید همه تلاش کنیم تا با همکاری، خدمت صادقانه، مشارکت و همصدایی، جایگاه شورا و شهرداری الوند اعاده شود، زیرا این مسائل جزء تضییع حقوق عمومی و از بین رفتن فرصت خدمت، دستاوردی ندارد.

او ادامه داد: مردم شهر الوند از شورا و شهرداری مطالبات بحقی دارند و از آنجایی که فرصت کمی تا انتخابات شوراها باقیمانده، در این زمان اندک فقط باید به خواسته های شهروندان توجه و فرصت های از دست رفته جبران شود و دیگر حواشی و اتفاقات ناخوشایند از مجموعه مدیریتی شهر الوند پذیرفته نیست.

محمودخانی با بیان اینکه هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای قانون نیست، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از اتفاقات گذشته، نظارت ها بر عملکرد مجموعه مدیرتی شهر الوند توسط دستگاه قضایی، دستگاه های متولی و همچنین نهادهای امنیتی افزایش می یابد و مستمر خواهد بود و دادستانی شهرستان با جدیت مسائل این حوزه را پیگیری می کند و در صورت بروز مسائل حاشیه‌ای، قطعاً دستگاه قضایی بر اساس قانون رفتار می کند.

رییس دادگستری شهرستان البرز در پایان برخی قوانین مربوط به شوراها و شهرداری ها را متذکر شده و خاطرنشان کرد: نشست ها و جلسات تخصصی شورا و شهرداری باید به صورت مستمر و ماهیانه برگزار و نتایج آنها نیز به دستگاه های نظارتی گزارش شود و و در این ماه های باقیمانده تلاش خود را به خدمت به شهروندان و حل مشکلات شهری معطوف کنند.

46

کد خبر 1479413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =