ماهانه ۱۵ هزار میلیارد تومان وصول مالیاتی در کشور داریم

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی هر ماه ۱۵ هزار میلیارد تومان وصول مالیاتی دارد، گفت: هزینه های جاری کشور در هر ماه بیش از ۳۰هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن توسط درآمدهای مالیاتی تامین می شود.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، محمد مسیحی در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران، یکی از مهمترین سیاست های سازمان امور مالیاتی را کاهش فرارهای مالیاتی دانست و اظهار داشت: ایجاد قوانین مالیاتی برای سنگ اندازی در راه فعالیت تولیدکنندگان و فعالان بخش اقتصادی کشور نیست.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات نظام مالیاتی کشور فرارهای مالیاتی برخی از مودیان است، ابراز داشت: فرارهای مالیاتی را دنبال و با عوامل آن به طور جدی برخورد می کنیم.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی داریم، تصریح کرد: به این منظور در حال هوشمند سازی نظام مالیاتی کشور هستیم تا در آن افرادی که فرار مالیاتی می کنند، شناسایی شوند.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای مالیاتی یکی از مهمترین بخش های درآمدی کشور است، بیان داشت: در حالی که تحریم های آمریکا صادرات نفتی ایران را تحت شعاع قرار داده بود، درآمدهای مالیاتی در ۱۰ ماهه ابتدایی سال به طور کامل محقق شد.

مسیحی با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی به طور متوسط هر ماه ۱۵ هزار میلیارد تومان وصول مالیاتی دارد، خاطرنشان کرد: هزینه های جاری کشور در هر ماه بیش از ۳۰هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن توسط درآمدهای مالیاتی تامین می شود.

درآمدهای نفتی ذهن مسئولان را از درآمدهای مالیاتی دور کرده بود
وی با اشاره به اینکه در کشورهای غربی فرهنگ پرداخت مالیات به خوبی جا افتاده است، افزود: درآمدهای نفتی که پیش از این وجود داشت ذهن مسئولان و مدیران را از درآمدهای مالیاتی دور کرده بود که خوشبختانه در چند سال اخیر این موضوع اصلاح شده است.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد اظهارات مودیان مالیاتی در برگه های خوداظهاری مورد پذیرش ممیزان قرار گرفته است، گفت: کمتر از ۳۰ درصد این پرونده ها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از تولیدکنندگان بخش اقتصاد کشور از پرداخت مالیات معاف هستند، تاکید کرد: این معافیتها در قالب قوانین و طبق دستورالعمل های ویژه وضع می شود.

48

کد خبر 1479537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =