مقایسه عواقب توهین به احمدی نژاد و عواقب توهین به روحانی + جدول

برنا نوشت: توهین به حسن روحانی در کسوت رئیس جمهور اگر چه هیچ تاوانی ندارد اما در زمان دولت دهم و یازدهم توهین به احمدی نژاد تاوان سنگینی در پی داشت.

 این روزها بحث توهین به رئیس جمهور در حالی بدون هزینه است که تا قبل از این دولت توهین کنندگان به رئیس جمهور وقت و سایر سران قوا می توانست تبعات بسیار سنگینی را به دنبال داشته باشد.

آن اتفاقی که در برنامه زاویه رخ داد شاید به دلیل اینکه در سیمای جمهوری اسلامی اتفاق افتاده بود خیلی به چشم آمد اما تنها توهینی نبود که رخ می داد. شاید جدول زیر به شما کمک کند که بدانید فقط در این چند ماه چقدر به رئیس جمهور مستقر توهین شده است:

البته این توهین ها با مجازاتی روبرو نشده و کسی توهین کننده ها را به دادگاه نکشانده و آنها را محاکمه نکرده است اما جالب است بدانید تا پیش از ریاست جمهوری حسن روحانی توهین به رئیس جمهور و سران قوا تاوان سنگینی به دنبال داشت. در جدول زیر می توانید برخی از این مجازات ها را ببینید:

این مجازات ها اما همه ماجرا نیست، رئیس سابق قوه قضائیه روز ۲۸ آذر ۸۹  می گوید: 

بعضی به ما گله کردند که شما نسبت به توهین‌هایی که به رییس‌جمهور شد عمل نکردید. بنده مکرر به دادستان تهران که در همین جا از وی قدردانی می‌کنم گفتم که شما قاطعانه در این خصوص عمل کنید. در مورد این موارد نیز ورود کردیم و برخی سایت‌ها را نیز بستیم زمانی که رییس‌جمهور گفت که از حقوق خود گذشته است ما گفتیم که اگر شما بگذرید ما نمی‌گذریم. وقتی توهین به رییس‌جمهور و مقامات کشور می‌شود دادستان موظف به رسیدگی است.

البته ظاهرا فقط توهین کنندگان به رئیس جمهور مصونیت داشته اند چرا که در همین دوران دولت های یازدهم و دوازدهم هم عیسی سحرخیز و محمود صادقی، به جرم توهین به رئیس قوه قضائیه ( آقای آملی لاریجانی) محاکمه شده و از دادگاه حکم گرفته‌اند.

216215/25

کد خبر 1479706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =