۳ نفر
۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
مرگ سه جوینده گنج در غار بابااحمد

فارس نوشت: فرماندار چالدران گفت: سه نفر از شهروندان استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان در غار بابااحمد این شهرستان مفقود شده بودند که با تلاش انجام شده، اجساد این افراد از غار بیرون آورده شد.

حسن محمدزاده با اشاره به پیدا شدن اجساد مفقودی در غار بابا احمد، اظهار داشت: سه نفر از شهروندان استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان در غار بابااحمد این شهرستان مفقود شده بودند که با تلاش انجام شده، اجساد این افراد از غار بیرون آورده شدند در این راستا یکی از اجساد این افراد، عصر روز گذشته و ۲ جسد دیگر امروز به پزشکی قانونی منتقل شد.

وی با بیان اینکه این افراد به منظور یافتن اشیای تاریخی و باستانی وارد این غار شده بودند، تصریح کرد: به دلیل وجود گازهای سمی در این غار و نبود غارنورد در منطقه، امداد رسانی به گرفتار شدگان در غار با مشکل مواجه بود.

فرماندار چالدران ادامه داد: با پیگیری‌های لازم از سوی مدیریت بحران و جمیعت هلال احمر آذربایجان‌ غربی، ۲ تیم غارنوردی از آذربایجان‌شرقی و نیروهای جمیعت هلال احمر ماکو به همراه نیروهای بومی با پشتیبانی مدیریت بحران شهرستان در منطقه حضور یافته و امداد و نجات را انجام دادند.

خاطرنشان می‌شود طی ۲ سال گذشته، ۲ نفر از هموطنان جان خود را در این غار از دست داده اند و این افراد نیز به دنبال یافتن اشیای تاریخی و باستانی، به این محل رفته بودند.

47231

کد خبر 1479758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =