موتور قطب دیتا سنتر کشور در ماه جاری روشن خواهد شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از راه‌اندازی مرکز دیتا سنتر پردیس وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در این منطقه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛  «نادر ثناگو مطلق» در حاشیه بازدید «مهرداد ترابیان» عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت از این منطقه با توجه به نقش شرکت ارتباطات در تامین زیر ساخت‌های ارتباطاتی مخابرانی و پهنای باند شبکه اینترنت گفت: تجهیزات مرکز دیتا سنتر پردیس که قرار است اقداماتی از جمله پشتیبانی شبکه ملی ارتباطات ایران را انجام دهد نصب شده است.

وی اضافه کرد: همچنین این مرکز در زمینه تامین زیر ساخت شبکه ملی ارتباطات فعالیت و بخشی از نیاز کشور را در این بخش مرتفع خواهد کرد.

ثناگو مطلق گفت: راه‌اندازی این مرکز در کنار چشم‌انداز منطقه برای ایجاد شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیام را تبدیل به نخستین منطقه آی.سی.تی محور کشور خواهد کرد.

وی با اشاره به وجود هشت شرکت در زمینه دیتا سنتر در منطقه گفت: این شرکت‌ها در زمینه تولید و ایجاد مرکز داده، تجارت الکترونیک و نرم افزار، مونتاژ انواع سرور،واحدهای ذخیره سازی و یارانه در حال فعالیت هستند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ادامه داد: این شرکت‌ها با میزان سرمایه گذاری ٩هزار و ٣٥٦میلیارد ریال راه اندازی و زمینه اشتغال زایی یک هزار و ٢٥٦نفر را فراهم کرده اند.

وی ادامه داد از دیگر اقدامات برای راه اندازی شهرک تخصصی فناوری، توسعه زیر ساخت‌ها در فاز چهارم منطقه با اولویت استقرار شرکت‌های دانش بنیان در زمینه آی.تی، آی.سی.تی و فناوری‌های نوین است که تا کنون زیر ساخت‌های سه پهنه ازاین فاز آماده‌سازی و به متقاضیان واگذار شده است.

ثناگو مطلق افزود: دستیابی منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه‌اندازی منطقه آی.سی.تی محور در این منطقه است.

وی ادامه داد: همچنین توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیر ساخت لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی.سی.تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیام است.

48

کد خبر 1479828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =