افتتاح یادمان شهید گمنام دانشکده فنی و حرفه ای شاهرود در دهه فجر

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از افتتاح یادمان شهید گمنام دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود و چندین پروژه آموزشی و ورزشی در دانشکده های فنی و حرفه ای پسران سمنان و دختران شاهرود همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، رضا نقدی با اشاره به اهداف و اثرات اجرایی این یادمان گفت: احداث بنای یادمان شهدا در محوطه دانشکده یادآور دلاوریها، ایثار و گذشت جوانان این مرز و بوم  در سالهای ارزشمند دفاع مقدس برای دانشجویان، اساتید و کارمندان است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مجاهدت امام(ره)، جانفشانی علما، مردم، جوانان و به برکت خون شهدا بیمه شد گفت: امروز دوران تثبیت و صدور پیام‌های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است و ما نیز بر سر سفره‌ای نشسته‌ایم که شهدا برای آن جانفشانی کردند.
وی  با اشاره به گفتمان جهانی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی تبدیل به یک گفتمان جهانی شده و این به برکت خون شهدا است زیرا شهدا تربیت‌ شده مکتب اسلام و ائمه اطهار(ع) بودند و در این راه نیز به درجات عالی رسیدند.
نقدی همچنین از  بهره ‌برداری سالن ورزشی چند منظوره دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان و  چمن مصنوعی و سالن بدنسازی  دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود در چهل و دومین  بهار شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد و گفت : آنچه در کنار علم‌آموزی از اهمیت بالایی در دانشگاه‌ها برخوردار است، توجه به برنامه‌های فرهنگی و ورزشی است و این مهم در دانشگاه فنی و حرفه‌ای همواره مورد توجه بوده است.
ایشان افزودند : همانگونه که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای «مدظله العالی» فرموده اند: ورزش در جامعه‌ای که زیرساز نظام ارزشی آن اسلامی است، یک نردبان برای تکامل است؛ لذا با تأسی از این جمله حکیمانه امیدواریم بتوانیم با توسعه ورزش با توجه به ارزش‌های اسلامی زمینه را برای رشد و تکامل جسمی و معنوی نوجوانان و جوانان و آحاد مردم میهن اسلامی مان فراهم آوریم.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود  : هرچه از عزت، اقتدار ، امنیت ، آزادی و استقلال داریم مرهون جانبازیها و فداکاری های  شهدا  است

سکینه ماندگارزاد  با ابراز خرسندی و خوشحالی از افتخار حضور  شهید گرانقدر گمنام در این مجموعه دانشگاهی افزود: ما امروزه هرچه از عزت و اقتدار و امنیت و آزادی و استقلال داریم مرهون جانبازیهای این عزیزان است که به فرمان امام خود، برپایی و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی را از اهم واجبات دانسته و عملا نشان دادند که در پیروی از خط ولایت و رهبری بی‌پروا آماده جانفشانی هستند
وی افزود: این امر بازتوانی و احساس مسئولیت مدیریتی و فرهنگی برای دانشجویان، مسئولان و اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود ایجاد می‌ کند.
ایشان ورزش را یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های ایجاد شور و نشاط و شادابی در جامعه دانستند و گفتند :  با نهادینه کردن ورزش  در بین عموم مردم، می‌توان به سمت قله‌های موفقیت در تمام زمینه‌ها پیش رفت.
رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود  تاکید کرد : ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی جامعه حائز اهمیت است و بر این اساس وسیله ای برای رشد وجودی و کمال انسان و عامل همبستگی اجتماعی و انتقال فرهنگ ها و ارزش ها محسوب می شود.
ماندگارزاد افزود : ورزش  به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی جامعه حائز اهمیت است و بر این اساس وسیله ای برای رشد وجودی و کمال انسان و عامل همبستگی اجتماعی و انتقال فرهنگها و ارزشها محسوب می شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت :  ورزش هیچگاه محدود به زمان و مکان نبوده و باید شرایطی فراهم شود تا با نهادینه شدن فرهنگ ورزشی، این مهم به عنوان یک اصل و نیاز اساسی، مورد اهتمام همه خانواده ها و تک تک اقشار جامعه، قرار گیرد .

شایان ذکر است دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین در حال حاضر با داشتن بیش از ۴ هزار دانشجو و ۴ دانشکده در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان، مشغول به فعالیت است.

48

کد خبر 1479853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =