خریدار لپ تاپ دست دوم کیست و چه وظیفه ای دارد؟

خریدار لپ تاپ دست دوم واژه ای است که این روزها در اینترنت و فضای مجازی بسیار با آن روبرو می شویم. اما به راستی هدف از خرید و فروش لپ تاپ های دسته دوم چیست؟ عموما به لپ تاپ های دسته دوم، لپ تاپ های استوک یا کارکرده نیز گفته می شود.

منظور از لپ های استوک، لپ تاپ هایی هستند که گاها قبلا مورد استفاده قرار می گرفتند یا در برخی موارد فاقد جعبه و بسته بندی شرکتی هستند. عموم افراد با شنیدن عبارت خریدار لپ تاپ ، به یاد دستگاه های بی کیفیت با ظاهر نامرتب و کثیف می افتند اما حقیقت این است که گاها لپ تاپ های استوک از لحاظ کیفیت در دسته های متفاوتی طبقه بندی می شوند. حتی در انواع با کیفیت شما می توانید رایانه های سالم و با سخت افزار قوی مشاهده نمایید که گاها به دلیل ضربه زیر قیمت بازار فروخته می شوند.

در حال حاضر بسیاری از افراد به عنوان خریدار لپ تاپ دست دوم در حال فعالیت هستند که با خرید این تجهیزات از شما، آنها را تعمیر نموده، تجهیز می کنند یا با همان وضعیت در اختیار سایر افرادی که تمایل به استفاده از آنها دارند، قرار می دهند. اطلاع گستر یکی از وب سایت های اینترنتی است که به عنوان خریدارنقدی لپ تاپ دست دوم در حال فعالیت است و انواع لپ تاپ ها را با قیمت ها و مشخصات مختلف در اختیار شما قرار می دهد.

خریدار لپ تاپ دست دوم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

همانگونه که در بالا توضیح داده شد، خریدار لپ تاپ دست دوم شغلی است که امروزه بسیار رواج یافته است. بسیاری از این افراد یا وب سایت های اینترنتی به عنوان خریدار نقدی لپ تاپ دسته دوم در محل، در حال فعالیت می باشند که پس از بررسی محصول و صحت سخنان فروشنده بدون هیچگونه پروسه اداری اقدام به خرید می نمایند.

لپ تاپ جز تجهیزات الکترونیکی است که با در نظر گرفتن پیشرفت تکنولوژی رشد می کند و گاها نمونه های قدیمی آن فاقد اعتبار خواهند بود لذا اشخاص حرفه ای مجبور خواهند بود، آن را تعویض نمایند. البته این مورد به معنای بی کیفیت بودن دستگاه نیست، این امکان وجود دارد که شخص دیگر بتواند به خوبی با لپ تاپ کار کند. دلیل این مورد نیز متفاوت بودن کاربرد ها و انتظارات از لپ تاپ است.

با این توضیح لازم است تا یک مرجع بزرگی وجود داشته باشد تا ابتدا لپ تاپ ها را بررسی نموده و پس از تایید صحت عملکردشان، بر روی آنها قیمت گذاری کرده و به فروش برساند. در این صورت افرادی که توانایی خرید لپ تاپ های نو را ندارند و یا از لپ تاپ های نیمه حرفه ای استفاده می نمایند، به راحتی می توانند نیاز خود را مرتفع سازند.

وظیفه خریدار لپ تاپ دست دوم چیست؟

اطلاع گستر مجموعه ای است که بیش از 20 سال به عنوان خریدار لپ تاپ دست دوم فعالیت می کند. در واقع پشتیبانان این گروه ابتدا دستگاه ها را از لحاظ صحت و سلامت بررسی می کنند و سپس مشخصات و قیمت آنها را در وب سایت درج می نمایند تا خریداران به راحتی بر اساس نیاز خود خرید انجام دهند.

خریدار لپ تاپ کار کرده در محل باید:

-  در گام اول دانش فنی لازم را داشته باشد که سخت افزار و نرم افزار سیستم را بررسی نماید.

- وی باید به اصول خرید و فروش در محل آگاه باشد. به عبارت دیگر مواردی همچون نداشتن جعبه، cd driver ها و غیره جز فاکتور های اساسی جهت خرید نباشد.

- با قیمت های روز آشنا باشد و توانایی ارزش گذاری بر روی جنس را داشته باشد. در غیر این صورت اعتماد فروشنده به معامله از بین خواهد رفت.

وظیفه خریدار لپ تاپ دست دوم چیست؟

به عنوان خریدار لپ تاپ دست دوم لازم است تا در زمان خرید، انواع تست ها را برای اطمینان از سالم بودن دستگاه انجام دهید. از آنجا که خرید و فروش در محل صورت می گیرد، لازم است تا حتما شخص خرید را به صورت نقدی انجام دهد.

اگر خریدار لپ تاپ دست دوم، قصد فروش لپ تاپ را داشته باشد، لازم است تا اطلاعات دقیق آن را در سایت و یا راه های ارتباطی خود با مشتریان، در اختیارشان قرار دهد. چنانچه این اطلاعات صحیح نباشد، امکان لغو معامله و پیگیری های قانونی وجود دارد. از سوی دیگر خریدار لپ تاپ دست دوم وظیفه دارد تا در صورت تمایل برای فروش سیستم خریداری شده، آن را در اولین فرصت برای فروشنده در صحت کامل ارسال نماید.

مزایای خرید و فروش لپ تاپ دسته دوم:

در اطراف ما افراد بسیاری هستند که  قصد ارتقا یا تغییر لپ تاپ خود را دارند اما برای آن مشتری نمی توانند پیدا نمایند. در مقابل افرادی نیز حضور دارند که قصد تهیه مارک و برند خاصی از لپ تاپ ها را دارند که دیگر تولید نمی شود یا توان مالی خرید لپ تاپ های نو را ندارند. وظیفه سایت هایی چون اطلاع گستر رفع نیاز هر دو گروه است. به عبارت دیگر پشتیبانان این سایت به عنوان خریدار نقدی لپ تاپ دست دوم در محل اقدام به خریداری نمودن لپ تاپ های دسته دوم شما می نمایند و سپس آنها را با اطلاعات دقیق به اطلاع سایر خریداران می رسانند تا بتوانند از بین صدها مدل و ویژگی خرید خود را انجام دهند.

خریدار لپ تاپ دست دوم کیست؟

برای فعالیت با این سایت ها لازم است تا حتما آنان از لحاظ اعتبار و قابل اطمینان بودن، بررسی نمایید. لذا اگر قصد دارید تا خرید از آنها انجام دهید لازم است تا توجه کنید که سایت مذکور دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد. از سوی دیگر وب سایت می بایست تحت پروتکل https محافظت شود تا مشکلی برای پرداخت های اینترنتی شما به وجود نیاید.

با تمام این توضیحات اطلاع گستر قادر است که نیازهای شما را برطرف نموده و یک خرید و فروش راحت و مطمئن را محقق سازد. یکی از مزیت های اصلی کار کردن با این وب سایت آن است که، به راحتی شما می توانید در صورت مشکل دار بودن کالای خریداری شده، آن را مرجوع نموده و با پشتیبانی به جهت بررسی مشکل مطرح سازید.

2121

کد خبر 1480041