زنگ خطر در افزایش آمار ابتلا به کرونا در لرستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان: افزایش آمار ابتلا یک زنگ خطر است. اگر رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه کم رنگ شود، موج چهارم در راه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دکتر مریم کوشکی در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی از بروز موج چهارم ابتلا و مرگ و میر کرونایی در کشور و استان، عنوان کرد: افزایش آمار ابتلا طی یک هفته ی گذشته ملموس است و این یک زنگ خطر است.
وی تصریح کرد: مردم از رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا غافل نشوند.
دبیر ستاد پیشگیری از کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان ارائه ی خدمات تشخیصی در مراکز غربالگری کرونا را مستمر دانست و اظهار کرد: توصیه ی ما برای شهروندان همچنان مراجعه به این مراکز در صورت دارا بودن علائم مشکوک است.
دکتر کوشکی با اشاره به این موضوع که کرونا همچنان وجود دارد و قربانی می گیرد، گفت: شهروندانی که خود یا اطرافیانشان علائمی مانند تب، سرفه، اسهال، تغییرات هوشیاری، خواب آلودگی، بی اشتهایی شدید و تنگی نفس دارند بدون وقفه به مراکز غربالگری برای انجام مراحل تشخیصی مراجعه کنند.
معاون بهداشت دانشگاه عنوان کرد: آدرس این مراکز قبلا اعلام شده اند ولی شهروندانی که از آن بی اطلاع هستند برای دریافت اطلاعات کامل به مراکز بهداشت شهر خود و یا سایت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان  به آدرس (www.hd.lums.ac.ir) مراجعه کنند.
دکتر کوشکی تصریح کرد: متأسفانه طی چند هفته ی اخیر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح عموم مشاهده می شود که نگران کننده است.
وی ابراز کرد: هنوز بخش اعظم جمعیت به کرونا مبتلا نشده اند و قطعا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی یک پیک جدید و آمار بالای ابتلا و مرگ و میر دربین هم وطنان و هم استانی ها خواهد شد.

48

کد خبر 1480213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =