نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان خوزستان در آبادان افتتاح شد

عصر امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب ویدئوکنفراس و همزمان با با افتتاح ۲۳ مرکز دیگر در کشور، نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان خوزستان در منطقه کوی ملت آبادان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در این آیین که با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد؛ اظهار کرد: در پاسخ به نیاز پیگیری درمان معتادان و توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی، روانی و فرهنگی نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد خوزستان در آبادان راه اندازی شد.

غلامرضا صدیق‌راد با بیان اینکه طول درمان و بازتوانی معتادان در این مرکز یک ساله است، افزود: در مرکزجامع درمان و بازتوانی معتادان اروند با کارگاههای بلوک زنی، قالیبافی و برق صنعتی ظرفیت پذیرش ۶۰ نفر مهیا شده است.

وی تصریح کرد: برای احداث و راه اندازی این مرکز با چهار هزار و ۳۶ مترمربع مساحت و ۹۱۳ مترمربع، ۳ میلیارد تومان اعتبار از بخش خصوصی و بهزیستی هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان با اشاره به پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات چهار درصدی به بهبودیافته گان و آموزش دیدگان این مرکز، یادآور شد: همچنین به کارفرمایان کارگاههایی که این افراد را جذب کنند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می شود.

صدیق راد، گفت: پیشتر درمان معتادان بدون توجه به نوع مصرف و علت اعتیاد آنان و با بهره گیری از یک شیوه درمانی انجام می شد که درصد موفقیت آن بین پنج تا ۱۰ درصد بود اما با ایجاد این مراکز و درمان تخصصی تر، فرد معتاد با توجه به ماده مصرفی و با همکاری خانواده، پزشک، روانشناس، مددکار و مدیر مرکز مورد درمان و بازتوانی قرار می گیرد، این روش درصد موفقیت و بهبودی معتادان را تا ۴۰ درصد افزایش می دهد.

48

کد خبر 1480219

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =