رفتار  سازمان آب و برق خوزستان مصداق بارز ممانعت از جهش تولید است

مدیرعامل شرکت پویا صنعت نوید البرز سرمایه گذار شهرک شیلاتی اندیمشک با اشاره به حمایت قابل تقدیر استاندار خوزستان و فرماندار اندیمشک و سایر ادارات این استان در خصوص بهره برداری از این شهرک شیلاتی اظهار کرد: رفتار سازمان آب و برق خوزستان مصداق بارز ممانعت از جهش تولید به شمار می رود.

محمد پورسعید در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین در خوزستان گفت : موضوع بهره برداری از پروژه بزرگ شهرک شیلاتی اندیمشک مورد حمایت تمام قد تمام استاندار ، مدیرکل شیلات استان و فرماندار اندیمشک بوده است اما در نقطه مقابل علیرغم پیگیری و تاکیدات متعدد مقام عالی دولت در استان ، متاسفانه سازمان آب و برق خوزستان تنها در پی اتلاف زمان طلایی اجرای این پروژه می باشد.

وی در ادامه افزود: واقعا جای سوال است که چگونه سازمان آب و برق خوزستان نه تنها با نادیده گرفتن منافع قابل توجه مادی و معنوی ناشی از اجرای این پروژه ملی، توصیه های اکید استاندار در خصوص تسریع در تمدید مجوز تخصیص آب این پروژه در راستای تولید و اشتغال زایی جوانان این منطقه را نادیده می گیرد.

مدیرعامل شرکت پویا صنعت اضافه کرد: اخذ مصوبه بانکی از کارگروه ملی از محل صندوق توسعه ملی و جذب آن برای استان خوزستان باید از اهداف عالیه مدیران ارشد استان باشد و انصافا در این زمینه همکاری های بسیار خوبی از سوی سایر مسئولان ادارات و ارگان های ذی ربط انجام شده است اما متاسفانه سازمان آب و برق تاکنون با بی میلی و بی رغبتی محض و عدم توجه به جذب این سرمایه بزرگ گام برداشته و عملا با ایجاد موانع مختلف اقدام‌ نموده است.

وی ابراز داشت : در کمتر از شش ماه پس از خریداری این شهرک نیمه کاره از شرکت شهرک های کشاورزی ایران  عملیات عمرانی را شروع کردیم و همزمان نیز در راستای تمدید مجوزات اخذ شده قبلی اقدام نمودیم و خوشبختانه در این زمینه همراهی وهمکاری لازم از سوی دلسوزان توسعه سرمایه گذاری و اشتغال در این استان از جمله سازمان محیط زیست صورت گرفت.

محمد پورسعید با اشاره حمایت قابل توجه استاندار از سرمایه گذاری در این حوزه تصریح کرد: در آخرین جلسه مشترکی که با استاندار و مدیرکل شیلات خوزستان داشتم شخص استاندار طی تماس تلفنی به ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان تاکید کرد با نگاه مثبت به این موضوع ورود کند و وی را ملزم به تمدید و صدور فوری مجوز تخصیص آب این پروژه ملی نمود اما در عمل تا به امروز اقدام نهایی صورت نگرفته است. 

وی اضافه کرد: نکته قابل تاملی که باید اشاره کنم این است که در این پروژه آب چندانی مصرف نمی شود و با صرف هزینه های سنگینی که در طرح توجیهی دیده شده ،آب ورودی پس از تسویه کامل مجددا به کانال سازمان آب و برق برگشت داده می شود اما در کمال تعجب علیرغم ارائه چند طرح مدون و فوق کارشناسی شده ، ایرادهای عجیبی به کلیت این پروژه گرفته می شود.

این مدیرعامل بخش خصوصی تاکید کرد : متاسفانه در بدو ورود به سرمایه گذاری شهرک‌ شیلاتی از سوی یکی از عوامل این سازمان مطلبی با مضمون عدم تمایل به سرمایه گذاری در این بخش عنوان شد که البته به شخص استاندار این مطلب را انتقال دادم اما تنها با هدف راه اندازی پروژه و در راستای عدم مواجهه با حواشی این موضوع را رسانه ای نکردم ولی با توجه به عدم حسن نیت این سازمان در صورت لزوم مستندات لازم را منتشر خواهم کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت پویا صنعت گفت: باید از سرپرست شعب بانک کشاورزی در استان خوزستان و همچنین کارکنان شعبه مرکزی اندیمشک بابت تلاش های بی وقفه در راستای اخذ تسهیلات مصوب شده بانکی تشکر کنم ولی احتمالا با این برخوردهای غیر حرفه ای سازمان آب و برق خوزستان و اتلاف وقت انجام شده اخذ تسهیلات بانکی با تاخیر نامشخصی مواجه خواهد شد و از آنجایی که بهره برداری از این پروژه بدون آب عملا غیر ممکن است لذا مسئولیت هرگونه چالش در جذب این اعتبار بزرگ بانکی و اجحاف حقوق اجتماعی جوانان جویای کار منطقه با سازمان آب و برق خوزستان خواهد بود.

یادآور می شود این پروژه به مساحت ٣١٣ هزار متر مربع و با ظرفیت تولید ۲۶۰۰ تن ماهی سرد آبی و ایجاد اشتغال بطور مستقیم و غیر مستقیم برای حدود ۷۵۰ نفر در شهرستان اندیمشک قرار دارد.

شرکت پویا صنعت نوید البرز با هدف بهره برداری از این پروژه ملی و در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت های بازارهای صادراتی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه به این عرصه گام گذاشت.

46

کد خبر 1480294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =