آمریکا در خروج نیروهایش از افغانستان و عراق تجدیدنظر می‌کند

ایسنا نوشت:وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های نظامی آمریکا گزارش کرد، رئیس جدید پنتاگون قرار است استراتژی این کشور در جنگهای عراق و افغانستان را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش وال استریت ژورنال، به گفته مقامهای دفاعی، انتظار می‌رود رئیس جدید پنتاگون در تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق در تلاش برای بررسی استراتژی آمریکا در قبال این دو جنگ و در پی اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور قبلی در خارج ساختن نیروها از آنجا بازبینی کند.

لوید آستین، وزیر دفاع دولت جو بایدن با مجموعه‌ای از مسائل در آمریکا و سراسر جهان روبرو است اما تصمیم دونالد ترامپ در خارج ساختن سریع بیش از 3000 سرباز از این دو جنگ قبل از ترک ریاست جمهوری در ماه جاری میلادی کاخ سفید را با دورنمای اینکه چطور این جنگهای طولانی را مدیریت خواهد کرد روبرو ساخته است.

آستین چند روز پیش در جلسه استماع مربوط به تاییدش عنوان کرد، به بازبینی استراتژی‌ها و منابع در این دو جنگ می‌پردازد اما دیدگاهش درباره تهدیدات مربوط به این دو جنگ و اینکه چطور تعداد سربازان و دیگر قابلیتهای نظامی را با آنها تطبیق داد به شکل مبهمی مطرح کرد. جان کربی، سخنگوی آستین گفت، مقامها هنوز تصمیم رسمی برای بازبینی در سطح تعداد سربازان در هر یک از دو کشور اتخاذ نکرده‌اند.

او اظهار کرد: این عقلانی است که دولت جدید بخواهد وضعیت عملیاتها در هر دو مکان و به کارگیری منابع برای این ماموریتها را بهتر درک کند. او اضافه کرد: هیچ چیز نسبت به تمایل ما برای دفاع از مردم آمریکا در برابر تهدید تروریسم تغییر نکرده در حالی که ما اطمینان حاصل می‌کنیم به شکل مناسبی به تامین منابع برای راهبردمان می‌پردازیم.

23311

کد خبر 1480422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =