ظریف با نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرد

در دیدار عصر امروز محمد جوادظریف وزیر امور خارجه کشورمان با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، ظریف با تشریح آخرین وضعیت روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه خصوصا در دوره پس از درگیری های اخیر در قره باغ، دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را تبیین کرد.

به گزارش خبرآنلاین، ظریف با اشاره به حوزه های فرصت در روابط دو جانبه و چند جانبه، به نگرانی های مشترک در منطقه پرداخت و خواست جمهوری اسلامی ایران برای یک آینده برخوردار از همکاری و صلح در منطقه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر رعایت حقوق بین الملل، حفاظت از مردم، رعایت حقوق اقلیت ها، حفظ تمامیت ارضی و عدم توسل به زور در بحران قره باغ را مورد تبیین قرار داد.

نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار اشتراکات دو کشور در زمینه های صلح،  امنیت و توسعه را مورد اشاره قرار داد و مبنای روابط دو کشور را بر پایه بنیان های دوستی در قرون متمادی ذکر کرد.

در این دیدار همچنین بطور مبسوط در خصوص موضوعات مربوط به همکاری‌های مشترک در حوزه تجارت،  برق،  گاز، همکاری‌های ترانزیتی، ساخت راه های مواصلاتی و راه آهن گفتگو و تبادل نظر شد.

311311

کد خبر 1480497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =