مجوز آنژیوی قلب بیمارستان شریعتی اصفهان در کمای ۱.۵ساله!

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: یش از یک سال و نیم است که درخواست مجوز آنژیوی قلب بیمارستان شریعتی معطل مانده است.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، علی اعتصام‌پور ظهر چهارشنبه در نشست خبری اصحاب رسانه اظهار داشت: در استان اصفهان مدیریت بیماری‌ها و درمان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و مدیریت درمان تأمین اجتماعی به عنوان بازوی کمکی همکاری دارد.

وی با اشاره به نمود خوب توان مدیریت درمان تأمین اجتماعی در مدیریت کرونا دراصفهان تاکید کرد: سه بیمارستان و ۲۷ پلی کلینیک دارد و از زمان شیوع کرونا با این ظرفیت برای خدمت به بیمارام ورود پیدا کرده است که در کشور پس از تهران بی نظیر است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان تاکید کرد: تا آبان ماه امسال پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان غرضی انجام می‌شد و پس از آن بیمارستان شریعتی نیز وارد مدار شد.

وی ادامه داد: از دی ماه و با توجه به بهبود شرایط بیمارستانی شریعتی نیز از مدار خارج و انجام اعمال جراحی در این بیمارستان آغاز شد.

اعتصام پور با بیان اینکه میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان ۹.۶ درصد بوده است، گفت: در ابتدای همه گیری کرونا کلاً سه دستگاه وایپب داشتیم که امروز به ۳۳ دستگاه رسیده، همچنین ۱۹ دستگاه ونتیلاتور به ۴۸ دستگاه رسید.

وی ادامه داد: در اوج مشکلات مالی دو دستگاه پمپ قلبی ریوی خریداری کردیم، درحالی که نه یارانه دولتی و نه کمک خیران را در این زمینه داشتیم.

بروزرسانی پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تأمین اجتماعی

اعتصام پور با اشاره به بروزرسانی پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تأمین اجتماعی ابراز داشت: در مدیریت همه گیری کرونا در کشور هیچ مدیریت درمانی در کشور به اندازه استان اصفهان با تولیت اصلی بحران کرونا یعنی دانشگاه علوم پزشکی همکاری نداشت.

وی بیان داشت: بیش از ۳۰ درصد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان اصفهان اهالی استان چهار محال و بختیاری و لرستان هستند اما به مطالبات ما که منافع دو استان را درپی دارد توجه نشده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی اصفهان تصریح کرد: بیش از یک سال و نیم است که درخواست مجوز آنژیوی قلب بیمارستان شریعتی معطل مانده است و این در حالی است که مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان در دوران بیماری کرونا تمام توان خود را برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی به کار برد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از پزشکان و مراکز طرف قرارداد تأمین اجتماعی باید از نسخ الکترونیکی استفاده کنند، تصریح کرد: این در حالی است که طرفین به دلیل مشکلات اینترنت از این طرح رضایت ندارند.

اعتصام پور با اشاره به بهره برداری از پد بالگرد بیمارستان فاطمه زهرا (س) نجف آباد گفت: از ابتدای شیوع کرونا با آزمایشگاه‌های خصوصی قرارداد بستیم تا مشکلی برای انجام تست پی سی آر نداشته باشیم  به زودی بیمارستان شریعتی به دستگاه پی سی آر تجهیز می‌شود.

همدلی و وفاق بین مدیران استانی کم رنگ است

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان  اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه همدلی و وفاق بین مدیران استانی کم رنگ است که منجر به عدم موفقیت در اجرای برخی پروژه‌ها شده است، تاکید کرد: در شرایطی که مسئولان در آذربایجان غربی دست در دست هم دریاچه ارومیه را اصلاح کردند اما ما با وجود همه ادعاها به دلیل جزیره ای بودن تلاشها موفق به احیای زاینده رود نشدیم، چنین روندی در امور همه نهادهای استان تاثیرگذار است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه از دیدگاه من مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه از دیدگاه من شهرداری اصفهان به جای خواهرخواندگی با شهرهای خارجی به دنبال خواهرخواندگی با شهرهای استان باشد، ابراز داشت: در استان اصفهان بین گفت‌وگو، مناظره و جدال فرقی قائل نشدیم چرا که یک گفت‌وگویی سازنده دیالوگ و پای صحبت دیگران نشستن را در دل نهفته دارد.

48 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1480505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =