برگزاری نشست فرصت‌های اقتصادی ایران و آسیا در منطقه پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به برگزاری همایش فرصت‌های اقتصادی ایران و اوراسیا گفت: یکی از مهم ترین مسایلی که در این نشست مطرح شد این بود که با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه، پیام قابلیت تبدیل شدن به عنوان فوروادر هوایی ایران و آسیا را دارد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز  «نادر ثناگو مطلق» افزود: یکی از مزیت‌های پیام در کنار بخش مسافری آن بهره‌مندی از ظرفیت منطقه ویژه است که این مهم موجب شده تا این منطقه دارای قابلیت‌هایی از جمله تسهیل‌گری در روند مبادلات خارجی باشد.

وی اضافه کرد: تسهیل در روند ارائه خدمات در بخش گمرکی با توجه به استقرار اداره کل گمرکات استان در منطقه، بهره‌مندی از فرودگاه اختصاصی، مجاروت به  بازار حدود ۲۰ میلیون نفری پایتخت و اطراف آن، دارا بودن زیر ساخت‌های لازم برای توسعه نیازهای لجستیکی و  قابلیت صادرات کالاها از جمله محصولات کشاورزی به کشورهای منطقه این امکان را به پیام می دهد که بتواند تبدیل به  هاب مناسب لجستیکی برای تبادلات با کشورهای حوزه اوراسیا شود.

ثناگو مطلق گفت: همچنین از دیگر مزایای منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام بهره‌مند بودن از بخش کارگو(پروازهای باری) است که وجود چنین مزیتی موجب شده تا بتوان هر چه بیشتر از پتانسیل های منطقه برای تبدیل شدن پیام به عنوان فوروارد هوایی ایران و اوراسیا بهره برد.

وی ادامه داد:  در ادامه این نشست موضوع ایجاد شرکت مشترکی بین ایران و کشورهای اوراسیا به منظور تسهیل حمل بار با محوریت شرکت خدمات هوایی پیام طرح و در دست بررسی قرار گرفت.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام خاطر نشان کرد: با وجود تحریم و فشارهای بین‌المللی، توجه به فرصت‌های منطقه ای و توسعه تفاهم ها با کشورهای همسایه و منطقه از جمله اوراسیا موجب ایجاد کریدورهای مناسب برای فعالیت بخش خصوصی و  بازرگانان کشور، برای صادرات و واردات کالاها خواهد شد.

48

کد خبر 1480737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =