چین مجددا هشدار داد:اقدام آمریکا اعلان جنگ است

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت دفاع چین در واکنش به حمایت آمریکا از جدایی طلبان تایوانی گفت: افرادی که با آتش بازی کنند خود را خواهند سوزاند «جدایی تایوان» به معنای اعلان جنگ است.

به گزارش رادیو بین المللی چین، «وو چیان» در نشست خبری در پکن افزود: فعالیت نظامی ارتش آزادیبخش خلق چین در تنگه تایوان از جمله اقدامات لازم برای مقابله با  وضعیت امنیتی فعلی تنگه تایوان و حفاظت از حق حاکمیت و امنیت کشور  و همچنین واکنش جدی به دخالت عناصر خارجی و تحریک نیروهای جدایی طلب در تایوان است.

گزارش‌ رسانه‌های تایوانی حاکی است حزب دموکراتیک مترقی تایوان، حزب حاکم بر این جزیره  اعلام کرده است روابط تایوان و آمریکا را عمیق تر خواهد کرد. در عین حال،  اداره امور دفاعی تایوان پی در پی در حال جوسازی خبری درباره ورود هواپیماهای نظامی سرزمین اصلی چین به "منطقه شناسایی دفاع هوایی جنوب غربی" تایوان است.

وو چیان با اشاره به این موضوع گفت: رستاخیز ملی و وحدت کشور یک روند حتمی و عادلانه و همین طور خواسته ملت چین است.

این مقام چینی افزود: در برابر تاریخ دیرینه ملت چین،   توطئه عده معدودی جدایی طلب در تایوان مانند حبابی است که با چند موج از بین خواهد رفت.  

چین بر اساس اصل «چین واحد» یا اصل «یک چین»  تایوان را یکی از استان های خود می داند و هر کشوری که دارای روابط رسمی با پکن است حق ندارد با تایوان یا هنگ کنگ که جزئی از چین هستند روابط رسمی داشته باشد.

310 310

کد خبر 1481063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • انسان IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  0 0
  مردم تایوان و هنگ کنگ خودشون می خوان از چین جدا بشن . چین اصرار داره تسلط و بهره برداری از این 2 را ادامه بده . اگر با مردم بخوبی و عدالت رفتار کرده بودند اینطوری نمی شد .
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  0 0
  ذات امریکایی ها کثیف هست و نونش تو جنگ و خونریزی هست چین باید از تمامیت خودش دفاع بکنه