رهبر جمهوریخواهان به دست‌بوسی ترامپ رفت

فارس نوشت: «کِوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به درخواست خود با رئیس‌جمهور سابق این کشور در ویلای او در فلوریدا دیدار و درباره برنامه حزب جمهوری‌خواه برای کسب اکثریت مجلس نمایندگان در سال 2022 گفت‌وگو کرد.

«کِوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه به دیدار «دونالد ترامپ» در ویلای او در فلوریدا رفت. 

بنابر گزارش نشریه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، این دیدار نشان‌دهنده سلطه ادامه‌دار ترامپ بر حزب جمهوری‌خواه علیرغم باخت او در انتخابات سوم نوامبر و برنامه استیضاحش در پی حمله به کنگره است.

کمیته سیاسی ترامپ در بیانیه‌ای این دیدار را «بسیار خوب و صمیمی» توصیف کرد و افزود اولویت اصلی این دیدار بحث درباره چگونگی بازگرداندن اکثریت جمهوری‌خواهان بر مجلس در سال ۲۰۲۲ بعد از نزدیک‌تر شدن فاصله با آن‌ها در سال ۲۰۲۰، بوده است. این بیانیه افزود دو طرف در این خصوص همکاری خواهند کرد.

مک‌کارتی هم در بیانیه‌ای اعلام کرد ترامپ متعهد به کمک به انتخاب جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان و سنا شد.

بنابر این گزارش، این دیدار به درخواست این نماینده کالیفرنیا انجام شد که تلاش می‌کند تنش‌های درون حزبی را در دوران پساترامپ کاهش دهد. مک‌کارتی از کسانی بود که هفته‌ها به طرفداری از ترامپ از پذیرش شکست او سر باز زد اما بعد از وی به دلیل حادثه حمله به کنگره انتقاد کرده بود.

به نوشته پالتیکو، پیش‌تر چهار منبع جمهوری‌خواه گفته ‌بودند که مک‌کارتی در جلسه‌ای حزبی گفته بود ترامپ در خصوص حمله به کنگره مقصر است و تا حدی نیز مسئولیت آن را پذیرفته است.

مک‌کارتی به همراه «میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا، ضمن امتناع از شرکت در سخنرانی خداحافظی ترامپ، در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا شرکت کردند.

پیشتر روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» گزارش داده بود رئیس‌جمهور آمریکا در روزهای پایانی حضورش در کاخ سفید در گفت‌وگو با دستیاران و متحدان نزدیک خود درباره تشکیل یک حزب جدید گفته که دوست دارد آن را «حزب میهن‌پرست» (Patriot) منطبق با شعار «اول آمریکا» بنامد.

به گزارش «دویچه وله»، صحبت‌های ترامپ بعد از آن مطرح شده که چند شخصیت سیاسی از حزب جمهوری‌خواه از نقش ترامپ در تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره که در نتیجه آن پنج تن کشته شدند، انتقاد کردند.

این گزارش افزوده بود: با توجه به نظام سیاسی آمریکا که تحت سلطه دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه قرار دارد، تشکیل یک جناح سیاسی بزرگ دیگر کاری دشوار برای ترامپ خواهد بود. سیاست آمریکا در گذشته هم شاهد حضور حزب سومی بوده اما حزب سوم در جذب حامی که از طریق آن‌ها بتواند نقشی مهم ایفا کند، موفق عمل نکرده‌ است. از طرف دیگر، تصمیم ترامپ برای تشکیل حزب جدید، پایگاه رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه را کاهش خواهد داد که با مخالفت شدید سیاستمداران این حزب مواجه خواهد شد.

310 310

کد خبر 1481108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  0 1
  تا کور شود هرآنکه نتواند دید .. زنده باد ترامپ دشمن تروریسم
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  1 0
  دیگه لازم نیست خبر فارس رو با تیتر مسخره خودش بازنشر کنین
 • انسان IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  0 1
  republican is excellent
 • حسن IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
  15 7
  ترامپ ی مرد واقعی در دنیای تجارت، اقتصاد و سیاست. برگرد مرد، بیش از هر چیز ایرانیا به تو نیاز دارن!
 • گرفتار IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
  1 5
  دست بوسی ، چه کلمه چندش آور و تحقیر آمیزی
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
  1 2
  رفتارهای آشنای خاورمیانه ای را به دنیای مدرن تعمیم ندید
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
  1 0
  ترامپ اهل سیاست وشعورسیاسی نداشت وگرنه جنگ طلب نبود بادخالی بود تنهادر۲۰سالگذشته دردوره ترامپ امریکاباکشوری جنگ نکرد ترامپ بزرگترین اشتباهتش کشتن سردارسلیمانی بود اگرچنین کاری نکرده بود روحانی بادولت ترامپ مذاکره میکرد اینهم بگم اگردولت روحانی باترامپ مذاکره میکرد امتیازهای بیشتری به ایران میداد ترامپ اهل مامله بود ولی بایدن ۳۵سال سناتور واهل سیاست بوده ومیدونه چطوربامسولئین جمهوری اسلامی مذاکره بکنه دموکراتها سرمیشکنند توکلاه دست می شکنند تواستین سرمی برنند باپنبه همین الان ببین بایدن تمام اروپاباخودش متحدکرده که علیه ایران انتقادکنند ترامپ بدبخت تنهاشدهمه راازدورش دورکرد این خودش نشون میده ترامپ سیاستمدارنبوده
 • آوید LT ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
  0 0
  ما با نظر ترامپ برای برهم زدن آمریکا موافقیم