بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره انتصاب رابرت مالی:ابراز امیدواری برای بهبود روابط تهران و واشنگتن

فارس نوشت: وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره انتصاب راب‌ مالی به عنوان نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران، ابراز امیدواری کرد که وی یک بار دیگر بتواند محدودیت‌های پیشین برنامه هسته‌ای ایران را بازگرداند.

 وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به انتصاب «راب مالی» به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اشاره کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «همانطور که رئیس جمهور و وزیر خارجه گفته، اگر ایران به پایبندی کامل به تعهدات خود در برنامه جامع اقدام مشترک بازگردد، آمریکا نیز اقدام مشابه را انجام خواهد داد و سپس از آن به عنوان پلتفورمی برای ساختن توافقی طولانی‌تر و قدرتمندتر استفاده خواهد کرد که طی آن به دیگر زمینه‌های نگرانی پرداخته خواهد شد اما از آنجایی که ایران خاج از پایبندی در تعدادی از حوزه‌ها قرار دارد، ما مسیر طولانی تا این نقطه داریم و گام‌های زیادی در این روند وجود دارد که باید ارزیابی کنیم. ما به صورت تنگاتنگ با متحدان و شرکای خود و همچنین کنگره هماهنگی خواهیم کرد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «به عنوان بخشی از این، بلینکن (وزیر خارجه آمریکا) در حال ایجاد تیمی از کارشناسان با دیدگاه‌های متنوع است که رهبری این تیم بر عهده "راب مالی" به عنوان نماینده ویژه ما در امور ایران است که در مذاکرات قبلی درباره محدودیت‌های برنامه هسته‌ای ایران مشارکت داشته و وزیر خارجه اطمینان دارد که وی و تیمش قادر خواهند بود که یک بار دیگر این کار را انجام دهند.»

310 310
کد خبر 1481110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شهروند IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
    0 0
    امضای توافق جدید یعنی سهل الوصول شدن مکانیسم ماشه . بازگشت آمریکا به برجام دقیقا همان قطعه از پازل آچمز کردن ایران است که غرب به آن نیاز دارد . دموکرات و جمهوری خواه تفاوتیندارند . سیاست های کلی آمریکا تابع حزب یا شخص خاصی نیست .