اول تا آخر شنیده شدن آژیر خطر در غرب تهران/ شایعاتی که درباره نقص فنی و سقوط یک هواپیما شنیده شد

باشگاه خبرنگاران نوشت: در ساعات اولیه بامداد امروز،برخی کاربران با انتشار فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، از شنیده شدن صدای ممتد آژیر خطر در برخی مناطق غرب تهران خبر داده‌اند.

برخی منابع غیررسمی گفتند علت به صدا درآمدن آژیر خطر، افت ارتفاع پرواز ترکیش ایر در آسمان تهران در اثر نقص فنی و احتمال سقوط آن بوده است.

تغییر مسیر پرواز ترکیش ایرلاین از فرودگاه امام خمینی به سمت باکو

آخرین اطلاعات حاکی از خروج پرواز ترکیش ایرلاین از فضای هوایی کشور است، این پرواز دقایقی قبل قصد فرود در تهران را داشت که پس از رد درخواست آن به سمت باکو تغییر مسیر داده است.

به گزارش منابع خبری قطعی برق در باقرآباد و حومه ورامین و همچنین مجموعه فرودگاه امام خمینی موجب تعلل هواپیما شد و به دلیل احتمال سقوط هواپیما آژیر خطر به صدا درآمد.

چرا هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی فرود نیامد؟

در پی این اتفاق روابط عمومی فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام کرد: خلبان هواپیمای ترکیش ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد، با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.

طبق اعلام روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره)،  با مناسب شدن شرایط جوی دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.

تکذیب شایعه احتمال سقوط هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی درباره شایعات مطرح شده مبنی براحتمال سقوط پرواز ترکیش ایر گفت: شایعه احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفت.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان است که می‌تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می‌تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

نفوذ آب دلیل به صدا در آمدن آژیر خطر

همچنین منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره شنیده شدن صدای آژیر خطر در غرب پایتخت گفت: به‌ علت نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌ای، صدای آژیر آنجا فعال شده است. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد.

سرانجام ماجرا

حمید رضا گودرزی معاون امنیتی استانداری تهران درباره انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر خطر در غرب تهران توسط برخی رسانه‌ها، اظهار کرد: سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده بود که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.

گودرزی تصریح کرد: در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

23302

کد خبر 1481170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =