کنایه های تند آقاتهرانی به محمود احمدی نژاد /کاندیدای اصلح باید رای آور باشد /جبهه پایداری با جریان انحرافی و التقاطی هیچ نسبتی ندارد

تسنیم نوشت: رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: مهم‌ترین مولفه و یا ویژگی رئیس جمهور آینده باید این باشد که در عین اعتقاد به زمینه‌سازی برای توزیع درآمد و امکانات در جامعه به صورت عادلانه، علیه فرایندهای ناعادلانه فعلی هم قیام کند و به سهم خود با ساختارهایی که موجب تداوم تبعیض و نابرابری‌های ناعادلانه در جامعه می‌شود، مبارزه کند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری، درباره ویژگی های کاندیدای انتخابات سال ۱۴۰۰ ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر بخواهیم ویژگی‌های کاندیدای مطلوب انتخابات سال ۱۴۰۰ را برشماریم، شاید ساعت‌ها به طول بیانجامد زیرا با توجه به شرایطی که امروز در کشور وجود دارد، رئیس جمهور آینده باید مجموعه‌ای از ویژگی‌های مثبت را داشته باشد تا بتواند با حداکثر ظرفیت و توانمندی، مشکلات متعدد و متنوعی که در کشور وجود دارد را حل کند.

وی با اشاره به مهمترین ویژگی رئیس جمهور آینده تاکید کرد: مهم‌ترین مولفه و یا ویژگی رئیس جمهور آینده باید این باشد که در عین اعتقاد به زمینه‌سازی برای توزیع درآمد و امکانات در جامعه به صورت عادلانه، علیه فرایندهای ناعادلانه فعلی هم قیام کند و به سهم خود با ساختارهایی که موجب تداوم تبعیض و نابرابری‌های ناعادلانه در جامعه می‌شود، مبارزه کند.

جبهه پایداری با جریان انحرافی و التقاطی هیچ نسبتی ندارد

آقا تهرانی با بیان اینکه از نظر ما به عنوان جبهه پایداری، اعتقاد به عدالت‌محوری در برنامه‌ها و فسادستیزی باید یک رکن مهم و تغییرناپذیر داشته باشد و آن هم «ولایت‌مداری» است، تصریح کرد: ما رهبر معظم انقلاب را قله عدالتخواهی و فسادستیزی می‌دانیم. عدالت‌طلبی و مبارزه با فساد اگر بدون توجه به منویات و خطوط فکری که رهبری در این زمینه مشخص کرده‌اند باشد، منحرف خواهد شد. کما اینکه تجاربی هم در این زمینه داریم. در گذشته مواردی داشته‌ایم که برخی مسئولین شعار عدالت می‌دادند و چه بسا هنوز هم می‌دهند؛ لکن از مسیر ولایت فاصله گرفته‌اند و اصرار هم دارند که این فاصله اولاً حفظ و ثانیاً بیشتر کنند. طبیعتاً چنین رویه‌ای به هیچ وجه مورد تایید جبهه پایداری نیست. جبهه پایداری با جریان انحرافی و التقاطی هیچ نسبتی ندارد.

کنایه های تند آقاتهرانی به محمود احمدی نژاد /کاندیدای اصلح باید رای آور باشد /جبهه پایداری با جریان انحرافی و التقاطی هیچ نسبتی ندارد

آن‌ها که تصمیمشان را برای کاندیداتوری گرفته‌اند، تیم اولیه‌شان را معرفی کنند

وی با  بیان اینکه علاوه بر شخص رئیس ‌دولت، حلقه اولیه و اصلی که بناست رئیس جمهور را در اداره امور کشور یاری کنند، باید مشخص باشد، افزود: ما معتقدیم اصلاً اگر معلوم نباشد که کاندیدا با چه گروهی قرار است دولت را اداره کند، نمی‌توان ارزیابی دقیقی از کاندیدای مورد نظر داشت. آنها که تصمیمشان را برای کاندیداتوری گرفته‌اند، تیم اولیه‌شان را هم باید مشخص و معرفی کنند تا این ارزیابی صورت بگیرد که کاندیداها، تیمشان را تا چه میزانی برمبنای شعارها و ادعاهایشان انتخاب کرده‌ اند. به یک معنا شاید این اولین آزمون صداقت کاندیدا باشد که مردم متوجه می‌شوند که یک کاندیدا واقعاً چقدر حاضر است پای حرفش بماند.

کاندیدای جریان انقلاب باید هم اصلح باشد و هم رای‌آور

وی در ادامه این گفت وگو با اشاره به ویژگی های کاندیدای جریان انقلاب نیز گفت: کاندیدای جریان انقلاب علاوه بر اینکه باید مجموعه قابل قبولی از ویژگی‌های مثبت گفتمانی و تخصصی را به صورت توامان داشته باشد و به بیان بهتر «اصلح» باشد، باید قابلیت رای‌آوری هم داشته باشد. بارها اعلام کرده‌ایم اساساً «رای‌آوری» یکی از ویژگی‌های اصلح است.

 رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری خاطرنشان کرد: اگر یک کاندیدایی هرچقدر به لحاظ گفتمانی و تخصصی مورد تایید باشد، اما بصورت بالقوه قابلیت رای‌آوری نداشته باشد، نمی‌توان با وی وارد انتخابات شد. صرفاً شرکت در انتخابات که معیار نیست. کاندیدا باید این «قابلیت بالقوه رای‌آوری» را داشته باشد که با تلاش نیروهای انقلابی به بالفعل تبدیل شود.

 مدل چهار مرحله‌ای وفاق را دنبال خواهیم کرد

وی افزود: به عنوان جبهه پایداری تلاش خواهیم کرد که سایر گروه‌های جریان انقلابی را با خود همراه کنیم تا با اتفاق نظر حول محور شاخص‌های گفتمان انقلاب اسلامی، تلاشی هماهنگ برای نجات کشور از غربگرایی و غربگرایان را سازماندهی کنیم.

 رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه برای رسیدن به اتفاق نظر در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ ابتدا باید وحدت گفتمانی در بین نیروهای انقلاب شکل بگیرد، افزود: جبهه پایداری از همه گروه‌های انقلابی دعوت می‌کند تا حول گفتمان عدالت به عنوان گفتمان کلانی که نیاز وضعیت این روزهای کشور است و خرده‌گفتمان‌های دیگر همچون کارامدی را هم در برمی‌گیرد، اجماع کنند.

وی گفت: جبهه پایداری از همه گروه‌های مختلف دایره جریان انقلاب می‌خواهد که برنامه‌ها و طرح‌های خود را برای حل مشکلات و مسائل مردم به میدان بیاورند تا این بی‌عدالتی که در توزیع درآمد و امکانات وجود دارد، هر روز بیش از روز گذشته کاهش یابد. دعوت نیروهای انقلاب به «عدالت‌محوری و فسادستیزی» در این وانفسای تبعیض‌آمیزی که غربگرایان در کشور به وجود آورده‌اند، رسالتی است که جبهه پایداری برای خودش قائل است.

آقا تهرانی به مدلی که در این مسیر به کارگرفته می شود نیز اشاره کرد و گفت: به لحاظ سازمانی و تشکیلاتی بخش قابل توجهی از مدل جبهه پایداری برای وفاق نیروهای انقلاب با انتخابات‌های پیشین مشترک است.

وی  در توضیح ساز و کار این مدل نیز گفت: آن مدل چهار مرحله‌ای که جبهه پیش از آن دنبال می‌کرد، همچنان ثابت است که الان دیگر این مدل چهار مرحله‌ای را همه می‌دانند: اول اینکه گروه‌های انقلابی از تخریب همدیگر بپرهیزند، دوم اینکه وحدت گفتمانی حول ترویج گفتمان عدالت به عنوان مسیر کلی حل مشکلات کشور باشد، سوم اینکه حول محور شاخص‌ها وحدت صورت بگیرد، چهارم هم اینکه وحدت حول گزینه اصلحی که از مسیر سه مرحله پیشین شناخته شده باشد، شکل بگیرد. بدیهی است ابتدایی ترین ویژگی گزینه اصلحی که به آن اشاره می‌کنیم، ولایتمدی است. 

۲۷۲۱۵

کد خبر 1481376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =