سفیر آمریکا: درباره برجام مذاکراتی جدی با روسیه داشتیم

فارس نوشت: سفیر آمریکا در مسکو گفت، دو طرف مذاکرات دوجانبه جدی و مهمی درباره احیای توافق هسته‌ای با ایران داشته‌اند.

«جان سالیوان» سفیر آمریکا در مسکو، روز شنبه گفت، با وجود اختلافات میان دو طرف، حفظ گفت‌وگوها امری ضروری است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سالیوان در مصاحبه‌ای با اشاره به اظهارات اخیر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا درباره جدی بودن اختلافات میان مسکو و واشنگتن گفت، در عین حال روابط میان دو طرف، گسترده‌تر از این اختلافات هستند. 

به گفته این دیپلمات آمریکایی تمدید معاهده دوجانبه تسلیحات اتمی موسوم به «استارت جدید»، مثالی مثبت از همکاری‌های روسیه و آمریکا است.

سالیوان با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه مسکو گفت، آمریکا و متحدانش تحریم‌ها علیه روسیه به خاطر مسئله دونباس و کریمه را کاهش نخواهند داد و رویکرد آمریکا درقبال اوکراین و توافقات مینسک بدون تغییر خواهد ماند.

وی با اذعان به اینکه مسئله بازداشت «الکسی ناوالنی» از مخالفان دولت روسیه بخشی از روابط مسکو و واشنگتن نیست گفت، دو طرف باید آن را به بحث بگذارند زیرا موضوعی نگران کننده است.

سالیوان افزود، با اینکه گفت‌وگوی باز و آزادی درباره مبارزه آمریکا و روسیه علیه تروریسم وجود ندارد، واشنگتن آمادگی دارد اطلاعات لازم برای جلوگیری از حملات تروریستی را در اختیار مسکو قرار دهد.

سفیر آمریکا در مسکو در پاسخ به سوالی درباره ایران گفت، واشنگتن مسئله بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را با دقت درنظر دارد و گفت‌وگوهایی جدی و مهم در این زمینه با مسکو صورت گرفته است.

311311

کد خبر 1481404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =