رئیس اداره حفاظت محیط زیست استان تهران: نگهداری از سگ در ساختمان‌های ویلایی برای محافظت در صورتی که همسایه‌ها اعتراضی نداشته باشند، اشکالی ندارد.

 

چندی پیش نمایندگان مجلس طرحی را ارائه کردند که مطابق آن نگهداری حیوانات در خانه ها ممنوع است و شهروندان حق آوردن سگ هایشان به خیابان را ندارند. رسول اشرفی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست استان تهران امروز صبح اعلام کرده بود که برای نگهداری حیوانات باید مجوز داشت و کسانی که  از سوی محیط زیست مجوز ندارند به دادگاه معرفی می شوند .برای اطلاع از جزئیات این قانون با او گفتگویی انجام داده ایم :

آقای اشرفی پور قانونی  وجود دارد که کسانی را که حیوانات خانگی نگهداری می کنند به دادگاه معرفی شوند ؟

بله در این باره نمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده اند.

البته این طرح شامل همه حیوانات نمی شد؟

نگه داری هر حیوانی ممنوع نیست.مثلا نگهداری پرندگان اشکالی ندارد. منظور من  حیواناتی است که به صورت قاچاق یا غیر قاچاق وارد کشور شده و در خانه نگهداری می شوند که باید از سوی محیط زیست مجوز داشته باشند در غیر این صورت به دادگاه معرفی می شوند. به همین دلیل هم از 20 روز قبل از شروع سال جدید ،در محیط زیست استان تهران با همکاری ناجا و همچنین دادستانی تهران با خریداران و فروشندگان این نوع حیوانات برخورد شدیدی نسبت به سال‌های قبل داشتیم و با فروشندگان حیواناتی همانند سمندر و لاک پشت و همچنین برخی پرنده‌های تزئینی مقابله می کنیم.

 

چرا امسال این برخوردها تشدید شده است؟

متاسفانه درحال حاضر نگهداری حیوانات در خانه های شهروندان افزایش یافته و باید نسبت به وجود باغ وحشهای پنهان در کشور خبر داد.البته خرید و فروش و بحث مبارزه با آن همیشگی بوده و نمی‌توان گفت که میزان خرید و فروش این نوع حیوانات که اصطلاحاً حیوانات ممنوع التجارت هستند کاهش یا افزایش داشته است.

  

در مورد سگ و گربه چطور؟

نمایندگان طرحی ارائه کرده اند که آوردن سگ به خیابان ممنوع است در آپارتمان هم نمی توان از آنها نگهداری کرد.و البته  حدود 80 درصد افرادی که علاقمند به نگهداری حیوان هستند، سگ و گربه دارند،  .البته طرح ممنوعیت نگه داری سگ  هم  در خصوص ایجاد ممنوعیت برای نگهداری در آپارتمان است، اما به نظر من  نگهداری از سگ در ساختمان‌های ویلایی برای محافظت در صورتی که همسایه‌ها اعتراضی نداشته باشند، اشکالی ندارد.

پس به طور مشخص نگهداری چه حیواناتی نیاز به مجوز دارد ؟

حیواناتی مثل مار، تمساح ،میمون، سنجاب، همستر و....من افرادی را در کشور می شناسم که در حد یک باغ وحش حیوان در خانه نگهداری می کند و کسی خبر ندارد

 نگهداری از حیوان توسط برخی افراد می تواند فقط یک مد و تقلید باشد،  اما من  معتقدم برخی افراد به دلیل علاقه و خلاء عاطفی که دارند از حیوانات نگهداری می کنند.اما در آپارتمانها مشکل آفرین است  و از طرفی این حیوانات می توانند  ناقل بیماری باشند از این رو محیط زیست مخالف نگهداری حیوانات خانگی است.

45232

 

 

 

 

کد خبر 148144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۲
  11 0
  منظورتون از گذاشتن این عکس چی بود یعنی فقط آدم های با این سر وضع سگ دارند.. شما هم ظاهرن برای گفتن حرفاتون مثل فیلم اخراجی ها ...
 • ایرانی IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۳
  1 4
  بنظر بنده گذاشتن عکس فوق بیشتر بیننده را متوجه نوع پوشش این خانمها می کند تا عکس سگ . اینکار شما هم نوعی اعتبار بخشیدن به این نوع پوششها در جامعه می باشد.