۲ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
افزایش مجدد قیمت موز

فارس نوشت: رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: قیمت هر کیلو موز در میدان مرکزی ۳ هزار تومان افزایش داشته و کیلویی 38 هزار تومان به فروش می رود.

مصطفی دارایی نژاد،  رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار افزود موز هندی از ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و موز اکوادور ۳۸ هزار تومان در میدان مرکزی به فروش می‌رسد.

دارایی‌نژاد همچنین یخ‌زدگی را علت گرانی سبزی دانست و گفت: با توجه به سرما و یخ زدگی اخیر و اتمام سبزی دوره شهری، قیمت با نوساناتی در بازار روبه‌رو شده است.

افزایش مجدد قیمت موز

قیمت هر کیلو موز در بازار تهران به ۴۵ هزار تومان رسیده است، حدود یکماه پیش هم قیمت موز در بازار به کیلویی ۵۰ هزار تومان رسیده بود که دلیل آن ممنوعیت ثبت سفارش جدید واردات موز بود پس از آن اعلام شد واردات موز به ازای صادرات موز منعی ندارد و قیمت به زیر ۳۰ هزار تومان کاهش یافته بود که دوباره مسیر افزایشی را پیدا کرده است.

موز بومی محصول کشور ما نیست و چندین دهه است واردات موز انجام می شود و با قیمت های سرسام آور به مصرف کنندگان فروخته می شود اگرچه آن زمان نیاز به واردات هم نبود اما اکنون به یک نیاز ضروری برای خانواده ها تبدیل شده به طوری که وزارت جهاد برنامه ریزی کلانی کرده که در جنوب کشور اقدام به کشت این محصول کند.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1481678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =