فارس نوشت: به گفته سخنگوی طالبان، در دیدار معاون سیاسی این گروه با وزیر خارجه ایران، وضعیت افغانستان، مذاکرات بین الافغانی، عملی شدن کامل توافق نامه دوحه و ضرورت صلح و امنیت در افغانستان و منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.

به گفته «محمدنعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر «ملاعبدالغنی برادر» معاون سیاسی این گروه، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرده است.

وی افزود که این دیدار که در فضایی خوب برگزار شده و طرفین پیرامون وضعیت افغانستان، مذاکرات بین الافغانی، عملی شدن کامل توافق نامه دوحه و ضرورت صلح و امنیت در افغانستان و منطقه نیز بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

این در حالی است که نعیم سه شنبه هفته قبل، گفته بود که هیاتی از طالبان به رهبری ملاعبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی این گروه در قطر، به ایران سفر کرده است.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته بود که سفر هیات سیاسی طالبان به تهران، به دعوت رسمی ایران صورت گرفته است.

بعد از سفر اعضای طالبان به قطر، وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد که از این سفر آگاه بوده است.

وزارت امور خارجه افغانستان گفته بود که حکومت از سفر هیئت این گروه به تهران آگاهی دارد و ایران قبلا، حکومت افغانستان را در باره این سفر مطلع ساخته بود و نظریات کابل را نیز در یافت کرده است.

پس از شروع دور دوم گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان، منابع از بی‌میلی هیات گفت‌وکننده طالبان در پیشبرد این مذاکرات و کندی این روند سخن گفتند.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1481710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =