۰ نفر
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
کوشنر نامزد جایزه صلح نوبل شد

فارس نوشت: «جرد کوشنر» داماد رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مشاور ارشد سابق کاخ سفید که نقشی مهم در انعقاد توافق‌های سازش روابط میان رژیم صهیونیستی و چهار کشور عربی ایفا کرد، از سوی یک وکیل حامی ترامپ نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

در حالی که رئیس دولت سابق آمریکا در آستانه استیضاح به دلیل تحریک به خشونت در حادثه حمله مرگبار حامیان وی به کنگره این کشور قرار دارد، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد سابق وی به دلیل نقشش در توافق‌های عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده است. «آوی برکوویتز» معاون کوشنر هم در همین ارتباط برای دریافت این جایزه معرفی شده است. 

«الن درشوویتز» وکیلی که از ترامپ در استیضاح اول وی دفاع کرد، این دو نفر را نامزد دریافت این جایزه کرده است.

به گزارش هفته نامه «ویک»، کوشنر و برکوویتز در مذاکرات منتهی به چهار توافق موسوم به «توافق ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با امارات، بحرین، سودان و مغرب نقشی اساسی ایفا کردند.

توافق سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی برای اولین بار در ۱۳ اوت (۲۳ مرداد) از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام شد و پس از آن بحرین نیز به این غائله پیوست و دو کشور در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) با حضور در کاخ سفید به طور رسمی توافق سازش با اسرائیل را امضاء کردند.

این افراد در حالی به دلیل نقششان در ایجاد توافقات خائنانه اعراب با رژیم صهیونیستی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده‌اند که اساس این توافق‌ها زیر پا گذاشتن حقوق مردم فلسطین و نادیده گرفتن جنایات و اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

311311

کد خبر 1482013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =