۲۰۰ هکتار نهالکاری اطراف فرودگاه  اصفهان برای جلوگیری از فعالیت ریزگردها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اجرای ۲۰۰ هکتار نهالکاری اطراف فرودگاه برای جلوگیری از فعالیت ریزگردها در اصفهان خبر داد.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار خبرآنلاین با تاکید بر مصرف بهینه آب در بخش های کشاورزی، صنعت و شرب اظهار داشت: امیدواریم با اجرایی شدن سامانه دوم آب رسانی بتوانیم تابستان سال آینده را بدون بحران از سربگذرانیم و بر این اساس ضروری است طرح های تامین آب استان اصفهان با جدیت بیشتری توسط وزارت نیرو دنبال شود. 

وی به طرح های آبخیزداری در راستای مصرف بهینه آب و کنترل سیلاب در استان اصفهان گریزی زد و گفت: در سال گذشته اعتباری بالغ بر۶۵ میلیارد تومان به ۲۸ طرح آبخیزداری در استان اصفهان تخصیص پیدا کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اجرای ۱۴ طرح آبخیزداری با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در سال جاری تصریح کرد: طرح های آبخیزداری در شهرستانهای مبارکه، کاشان، اصفهان، خوروبیابانک، نائین، سمیرم، فریدونشهر، گلپایگان اجراء می شود و این طرح ها در کنترل سیلابها نقش ویژه ای دارد.

وی افزود: برای کنترل کانونهای گردوغبار در اطراف فرودگاه ۲۰۰ هکتار نهالکاری انجام شده و منابع طبیعی در اطراف منطقه شهید آقابابایی و شهر اصفهان به منظور کنترل کانونهای گردوغبار نسبت به نهالکاری اقدام کرده است. 

46

کد خبر 1482235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =