رشیدی: دولت را وادار به کار می کنیم/ موافقت با کلیات بودجه به معنای موافقت با لایحه دولت نیست

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: رای موافق نمایندگان به کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به معنای رای موافق به لایحه دولت نیست بلکه با اصلاحات کمیسیون تلفیق موافقت شده است.

به گزارش خبرآنلاین، محمد رشیدی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ به عنوان موافق کلیات گفت: بودجه‌ای که دولت فرستاده بود شفاف نبود و نواقصی داشت که کمیسیون تلفیق اصلاحاتی در آن اعمال کرد از جمله آنکه پنج واحد درصد معافیت مالیاتی به واحدهای تولیدی داد معافیت اسناد تا ۱۰۰ میلیون تومان در سال معاف شد، تسهیلات ازدواج به ۱۰۰ میلیون تومان رسید و حقوق سربازان یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مقرر شد. همچنین آب، برق و کاغذ برای کم مصرف‌ها و کم درآمدها رایگان شد و یارانه‌ها به نفع مردم تا چهار برابر افزایش یافت.

وی خطاب به نمایندگان اظهار کرد: شما مردم را خوشحال کردید آنها را پشیمان نکنید رای موافق مجلس شورای اسلامی به کلیات لایحه به معنای موافقت با لایحه دولت نیست بلکه موافقت با اصلاحات کمیسیون تلفیق محسوب می‌شود. ما باید دولت را وادار به کار کنیم این چه حرفی است که برخی نمایندگان می‌گویند دولت این موارد را اجرا نمی‌کند پس ما چه کاره‌ایم. پس ما مکلف هستید دولت را وادار به کار کنیم. با رای به گزارش تلفیق شرایط را اصلاح می‌کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما شعار دادیم و دم از مبارزه با رانت خواری زدیم، اما اگر امروز به گزارش تلفیق رای مخالف دهید یعنی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به معنای منشا رانت و فساد موافقت کردید. ما مخالف رانت هستیم پس از نمایندگان می‌خواهیم به کلیات گزارش تلفیق رای مثبت دهند. این‌که رییس جمهور از گزارش تلفیق ناراحت است به خاطر اصلاحات اعمال شده می‌باشد. دولت خوشحال می‌شود که به کلیات رای منفی داده شود.

223224

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1482337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =