فروش تولیدات صنایع دستی هنرمندان سمنانی در بستر تجارت الکترونیک

حمیدرضا آقاجانی گفت: بسترهای فروش تولیدات صنایع دستی هنرمندان سمنانی در بسترتجارت الکترونیک طی عقد قرارداد بامیراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی استان استان فراهم شد.

به‌گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان  در جلسه‌ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان و مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین مدیران کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و پست استان سمنان با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه به امضاء رسید.

حمیدرضا آقاجانی سرپرست اداره‌کل پست استان سمنان با بیان اینکه این تفاهم نامه حاوی توافق های بسیار زیادی است گفت: همکاری در حمایت از هنرمندان با رویکرد توسعه اقتصاد دیجیتال و تحول کسب‌وکارهای خانگی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

وی با بیان اینکه طی این تفاهم نامه مشکلات عرضه و فروش تولیدات هنرمندان استان سمنان کاهش می یابد افزود: پست استان سمنان با ایجاد شبکه های طراحی شده در بستر تجارت الکترونیک محصولات و تولیدات هنرمندان را در معرض دید مشتریان قرار و با جمع آوری و عرضه تولیدات، آنها را به فروش می رساند.

آقاجانی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه به محصولات معرفی‌شده توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سرویس پیشتاز با تخفیف ۳۰ درصدی نسبت به نرخ‌نامه پستی ارائه می‌شود و زیرساخت‌های لازم نرم‌افزاری برای معرفی و فروش محصولات صنایع‌دستی از طریق سایت ebazar شرکت ملی پست به صورت رایگان در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

سرپرست اداره‌کل پست استان سمنان در ادامه با بیان اینکه فروش محصولات هنرمندان سمنانی با همکاری پست علاوه بر اینکه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را نیز در پی دارد افزود : با این مهم ۴۰ درصد هزینه های فروش محصولات هنرمندان نیز کاهش می یابد.

وی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، طرفین همکاری‌های لازم را در چارچوب قوانین مرتبط با گمرک برای حذف محدودیت ارسال محصولات صنایع‌دستی توسط سایت‌های فروش مجازی به خارج از کشور را انجام می‌دهند.

مهدی جمال مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز در این جلسه هدف از امضای این تفاهم‌نامه را حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و فراهم کردن زمینه ارسال صنایع‌دستی استان به‌تمامی نقاط کشور با حذف واسطه‌ها عنوان کرد.

وی با اشاره به تنوع صنایع‌دستی استان گفت: با مشارکت اداره‌کل پست استان سمنان، صنایع‌دستی استان در قالب بسته‌های مناسب و برندسازی‌شده به دست مشتریان می‌رسد و در آینده نیز زمینه صادرات صنایع‌دستی استان فراهم می‌شود.

46

کد خبر 1482539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =