انتخاب جزیره کیش به عنوان پایگاه ورزشی در سطح منطقه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اتکا بر منابع انسانی، ظرفیت ها و توان این سازمان را شاخصه اصلی برای تبدیل کیش به پایگاه ورزشی در سطح کشور و منطقه برشمرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش  در جلسه اهدا حکم محمود پازوکی به عنوان رئیس هیئت فوتبال جزیره کیش؛ بر ظرفیت ها و پتانسیل های ورزشی، گردشگری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش اشاره داشت و افزود: هم افزایی میان این سازمان با دیگر مجموعه های مختلف؛ شرایطی را فراهم کرده است که کیش می تواند به عنوان پایگاه ورزشی در سطح کشور و منطقه مطرح شود.

مظفری با بیان این که ارتقاء و به روز رسانی امکانات و تجهیزات ورزشی جزیره کیش در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است اظهار داشت: جزیره کیش به عنوان یک پایگاه ورزشی، ظرفیت هایی را برای برگزاری مسابقات ورزشی و اردو های ملی و بین المللی در این منطقه ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: با مشارکت بخش خصوصی توانمند و با انگیزه، جزیره کیش از شرایط ایده آلی برخوردار است و امیدواریم در رویداد ۲۰۲۲ قطر شاهده اتفاقات خوبی در این منطقه باشیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش زیر ساخت ها، امکانات اقامتی و تردد گردشگران داخلی و خارج در جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هنر استفاده بهینه از ظرفیت های ایجاد شده در منطقه آزاد کیش سبب برقراری ارتباطات موثر در حوزه ورزش با کشورهای دیگر خواهد شد.

غلامحسین مظفری با اشاره به این که موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی به ساکنان کیش خدمات با کیفیت ارائه می دهد افزود: این منطقه با بهره گیری از امکانات موجود جهت ارائه خدمات به تیم های ملی و ورزشکارن در سطح کشور به عنوان پایگاه ورزشی مطرح است.

مظفری شرایط آب و هوای جزیره کیش را برای برگزاری مسابقات و اردوهای ورزشی در مقایسه با سایر نقاط دنیا مناسب و استاندارد معرفی و خاطر نشان کرد: با توسعه و ارتقا زیر ساخت ها و امکانات ورزشی؛ جزیره کیش در آینده نزدیک به یک پایگاه ورزشی و مدرسه فوتبال ملی تبدیل می شود.

به گفته مظفری جزیره کیش از امکانات و فضاهای مناسب ورزشی برخوردار است و این مهم سبب ایجاد ارز آوری پایدار برای این منطقه خواهد شد.

وی با بیان این که فوتبال پیشتاز ورزش است و می تواند در توسعه آن نقش مهمی را ایفا کند اظهار داشت: با توجه به این که جذابیت فوتبال و گرایش مردم به این ورزش به مراتب بیشتر از ورزش های دیگر است؛ این منطقه از ظرفیت های خوبی برای برگزاری مسابقات و اردوهای ورزشی برخوردار است.

عزیزاله فرضی پور نیز در این جلسه با اشاره به این که هیئت فوتبال کیش تا کنون به لطف پیشکسوتان ورزش این منطقه و یکی از فوتبالیست های ملی پوش فعالیت می کند گفت: برگزاری مسابقات، اردویی، آموزشی و تربیت هنرجوهای خوب در این زمینه به همت هیئت فوتبال کیش محقق شده است.

فرضی پور در خصوص آمادگی این منطقه برای پذیرش اردوهای تمرینی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که بر اساس دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ظرفیت های جدید در زمینه فوتبال و امکاناتی در مجموعه المپیک کیش فراهم شده است اظهار داشت: با تشکیل ستاد بررسی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ کمیته ها و کارگروه های آنان مشخص شده و گزارش جامعی در این خصوص ارائه خواهد شد.

وی با تقدیر و قدردانی از دستور جهادی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش بابت همکاری های خوبی که در بحث امکانات ورزشی و رسیدگی به مجموعه المپیک کیش داشتند افزود: مجموعه المپیک کیش در حال حاضر میزبان مسابقات تنیس است.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1482865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =