متخلفان تصرف اراضی مهدی‌شهر ۵۶۰ میلیون تومان جریمه شدند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر بابیان اینکه طی سه‌ماهه اخیر شش پرونده قضائی حوزه منابع طبیعی تشکیل‌شده است، گفت: متخلفان تصرف اراضی ۵۶۰ میلیون تومان جریمه شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان حمیدرضا عبدوس د رگفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه متخلفان تصرف اراضی در شهرستان مهدی‌شهر ۵۶۰ میلیون تومان جریمه شدند، ابراز داشت: با توجه به خوش آب‌وهوا بودن منطقه لذا با هرگونه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت ساز غیرمجاز برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.
وی ضمن بیان اینکه طی سه‌ماهه اخیر سال جاری مساحت ۲۴ هزار و ۳۹۳ مترمربع اراضی ملی شهرستان مهدی‌شهر از متصرفان بازپس‌گیری و رفع تصرف شد، افزود: اراضی ملی به همه گروه‌ها تعلق دارد لذا با پی گیری‌های مجدانه و گشت‌های شبانه‌روزی این اراضی به دولت بازگشت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر بابیان اینکه ارزش زمین‌های تصرف‌شده بالغ‌بر ۲۶۷ میلیارد ریال برآورد شده است، ابراز داشت: با انجام گشت‌های حفاظتی و مراقبتی و همکاری مردم عزیز در سطح شهرستان و بااطلاع رسانی قبلی این اراضی از افراد سودجو خلعید شده است.
عبدوس ضمن بیان اینکه طی سه‌ماهه اخیر شش فقره پرونده قضائی تشکیل و به محاکم قضائی ارسال‌شده است، تصریح کرد: رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌های استان باکسانی که اقدام به تجاوز و تصرف به حریم بیت‌المال و همچنین تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت ساز غیرمجاز در عرصه جنگلی می‌کنند با جدیت و شدت برخورد می‌کنند.
وی بابیان اینکه گستردگی عرصه‌های ملی در شهرستان مهدی‌شهر که بالغ‌بر ۱۹۵ هزار هکتاراست که حفاظت از آن مشارکت مردم را نیز می‌طلبد، افزود: شماره تلفن ۱۵۰۴ و۱۳۹ امداد جنگل و مرتع آماده دریافت هرگونه گزارش تخریب، تصرف و آتش‌سوزی در عرصه‌های ملی است تا با کمک مردم بتواند از آن حفاظت کرد.

۴۶

کد خبر 1483071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =