توضیحات دکتر هاشمیان از روند بیماری میناوند و انصاریان

دکتر هاشمیان پزشک معالج مهرداد میناوند توضیحات ناراحت کننده ای در تشریح وضعیت بیماری و پیشرفت ویروس در ریه مهرداد میناوند داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هاشمیان در یک برنامه تلویزیونی شبکه افق درباره شرایط بیماری مهرداد میناوند و علی انصاریان گفت: مهرداد میناوند با من تماس گرفت و گفت تست کرونای من مثبت اعلام شده است که من به او گفتم داروی فاویپیراویر را مصرف کند و گفتم این نظر من است و گفت همسرم هم درگیرش است که گفتم اگر همسرش درگیر بارداری است این دارو را مصرف نکند.

هاشمیان ادامه داد:  ۲۴ ساعت بعد تماس گرفت و گفت ممنونم دکتر حال من خوب شده است و این دارو را مصرف نکرد. این دارو در شرایط عادی مصرف می شود و در کشورهایی چون ترکیه و هند این داروها دم در منازل به بیماران داده می شود و ما اینجا با این موضوع مبارزه می کنیم. البته مصرف این دارو هیچ منطق علمی ندارد اما من خودم  در صورتی که تست من مثبت شود آن را مصرف می کنم. بعد از چند روز بعد مهرداد دوباره با من تماس گرفت دیدم شماره شماره مهرداد است اما صدا صدای او نیست. گفت حالم خیلی بد است و می خواهم سی تی اسکن بدهم گفتم الان آن جایی که مد نظرم بود نمی توانی بروی و سی تی اسکن بدهی و با این حالت باید در بیمارستان بستری شوی. از او خواستم بیاید بیمارستان مسیح دانشوری که گفت آنجا نمی آیم و شرایطم بدتر می شود .

هاشمیان با انتقاد ضمنی از این باور گفت : این یک ذهنیت بد است که در بین مردم جا افتاده است که حضور در بیمارستان شرایط بیمار را بدتر می کند در حالی که بیمارستان مسیح دانشور مرکز مبارزه با بیماری کرونا است. این برایم علامت سوال است. بعد علی پروین با من تماس گرفت و گفت مهرداد میناوند در بیمارستان لاله بستری شده و من از خواست که بر سر بالین او حاضر شوم. در آنجا دکتر های مختلفی حضور داشتند و یک کارهایی انجام دادند که مهرداد زنده بماند. وقتی شرایط او را دیدم خیلی بد بود و متاسفانه آهسته آهسته شرایط او بدتر شد و در نهایت از میان ما رفت.

هاشمیان درباره بیماری علی انصاریان هم گفت : در مورد علی انصاریان هم تلاش بر این بود که بیهوش نشود و هوشیار باشند که این موضوع این ذهنیت را برای برخی به وجود آورد که شرایط حاد نیست اما درگیری ریه شدید بود و متاسفانه او هم از میان ما رفت.

بیشتر بخوانید: رونمایی کریمی از باتلاق‌سازان فدراسیون/عکس

۲۵۳ ۲۵۱

کد خبر 1483423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =