بخش خصوصی  تمام تلاش خود را برای ارتقا اقتصاد کشور به کار گیرد/ قطعی برق شهرک‌ها موجب خسارت  واحدهای صنعتی می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز گفت: بخش خصوصی باید تمام تلاش خود را برای ارتقا اقتصاد کشور به کار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، یونس ژائله در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه آذربایجان شرقی اظهار داشت: اتاق بازرگانی نماینده بخش خصوصی است و باید به سمت قوی تر شدن حرکت کند. 
وی با بیان اینکه ۸۵ درصد اقتصاد آذربایجان شرقی دست بخش خصوصی است و امروز فضای سرمایه گذاری در استان بسیار صمیمی بوده و جای کار برای همه وجود دارد، گفت: با همکاری دولت و بخش خصوصی می‌توان اقتصاد را به سمت پویایی حرکت داد.
ژائله با بیان اینکه امروز برخی مشکلات نیز در استان وجود دارد، ادامه داد : قطعی برق شهرک ها موجب وارد آمدن خسارت به واحدهای صنعتی می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه امروز یکی از مشکلات اقتصاد حسادت است، گفت: کارهای بسیار بزرگی را می‌توان در استان انجام داد که راهکار آن حمایت دولت و نهادهای تصمیم‌ گیر از بخش خصوصی است.
این مدیر اقتصادی کشور با بیان اینکه متاسفانه برخی نهادها به دستورات مقامات عالی استان توجه نمی‌کنند، ادامه داد: در زمینه هماهنگی بین ادارات با مشکل روبرو هستیم.
ژائله با بیان اینکه در زمینه تجارت با آذربایجان اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است، گفت: تصمیم جدی برای همکاری با کشور آذربایجان داریم و تلاش می‌کنیم‌ تجارت با این کشور به ارقام سابق بازگردد.
وی ادامه داد: امروز باید در تجارت آزاد با کشور ترکیه تجارت خود را ارتقا دهیم‌ که این اقدام، مصوب روسای جمهور دو کشور است.
ژائله گفت: بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان بخش خصوصی در استان درحال سرمایه گذاری است، گفت: سرمایه گذاری در کل کشور شاید منفی باشد اما در استان ما سرمایه گذاری مثبت است و باید گفت امروز دولت در زمینه واحدهای تولیدی در استان کاری انجام نداده و این بخش خصوصی است که درحال سرمایه گذاری است.

46

کد خبر 1483749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =