مصباحی‌مقدم:  رهبر انقلاب درباره توهین به مسئولان در مجلس به شکل خاص تذکر داده اند

ایرنا نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نمایندگان مجلس، نخبگان جامعه و به تعبیر حضرت امام (ره) عصاره فضایل ملت هستند و باید فضائل خود را نشان دهند و برای عامه مردم الگو باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره پرهیز از بدگویی و بدزبانی، گفت: هرچند مخاطب مستقیم بیانات رهبر انقلاب اسلامی، مداحان بودند ولی مقصود ایشان محدود و منحصر به آنها نمی‌شد.  رهبر انقلاب اسلامی از این بابت که مداحان می‌توانند مروج اخلاق در جامعه باشند این بیانات را بیان کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رهبر انقلاب در بیاناتشان علاوه بر مداحان، وعاظ و ائمه جماعات و رسانه‌ها و سیاستمداران را مورد خطاب قرار دادند چرا که ما نیازمند گسترش اخلاق در امور مختلف زندگی هستیم.  اصولاً خوش‌اخلاقی محیط اجتماعی را مهربانانه‌ و بداخلاقی‌ها آنرا به محیط خشونت تبدیل می‌کند.

مصباحی‌مقدم:  رهبر انقلاب درباره توهین به مسئولان در مجلس به شکل خاص تذکر داده اند

مصباحی مقدم اظهار کرد: بسیار اتفاق افتاده که یک رویداد بسیار کوچک منجر به مساله بسیار بزرگ جناحی شده است.  بفرما، بنشین و بتمرگ همه یک معنا اما با ارزشی متفاوتی دارند.  بیانات رهبری در این مقوله عمومی بود ولی گاهی اوقات رهبر انقلاب در مواردی خاص که در مجلس به مسوولی توهین شده به‌شکل خاص تذکر داده‌اند که نباید چنین بی‌احترامی صورت می‌گرفت.

وی افزود: می‌توانید از دولت و شخص رییس‌جمهوری انتقاد کنید اما این انتقاد باید همراه با ادب و احترام باشد. گرچه شما ممکن است سخنانتان برای آن شخص ناراحت کننده باشد اما ناراحتی ناشی از بی‌ادبی نیست بلکه ناشی از صراحت لهجه و شفافیت بیان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نمایندگان مجلس، نخبگان جامعه و به تعبیر حضرت امام (ره) عصاره فضایل ملت هستند و باید فضائل خود را نشان دهند و آنها باید برای عامه مردم الگو باشند.

27215

کد خبر 1483930

برچسب‌ها