مواضع جدید فرمانده کل سپاه درباره تحریم های آمریکا

مهر نوشت: فرمانده کل سپاه گفت: آرایش مردم ما برای عبور از تحریم و غلبه بر دشمن و تامین نیازها جهادی و جدی است.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه جشنواره جهادگران علم و فناوری در جمع خبرنگاران با گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: امروز رویداد خوبی را در این نمایشگاه مشاهده می کنیم و شاهد شکوفایی استعدادهایی هستیم که این استعدادها به وفور در جامعه ما وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت در حوزه های علمی، صنعتی، اقتصادی و فناوری پتانسیل های خوبی داریم، افزود: دشمنان ما تلاش می کنند همه روزنه‌های پیشرفت را به روی ملت ایران ببندند اما به همت جوانان هوشمند و پرتلاش که جهاد علمی و فناوری را در مسیر پیشرفت کشور قرار دادند امروز می‌بینیم بسیاری از محصولاتی که تا قبل از این از کشورهای خارجی وارد می‌شد و ما را به کشورهای دیگر وابسته می‌کرد در داخل تولید می‌شود.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه کشور ایران در حال پیشرفت است، تاکید کرد:در حال قطع همه وابستگی ها هستیم. به نظر ما تحریم یکی از فرصت‌های بزرگ تاریخی برای ایران است نه یک فرصت در یک مقطع زمانی بلکه برای تمام تاریخ فرصت است.

وی با اشاره به اینکه امروز تحریم به فرصتی برای تحریک انگیزه ها، اعتقادات و باورهای مردم تبدیل شده است، تصریح کرد: به مفهوم واقعی تحریم‌ها یک تلاش واقعی را در جامعه برای قطع همه نیازمندی‌ها ایجاد کرده است.

مواضع جدید فرمانده کل سپاه درباره تحریم های آمریکا

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه نمی‌توانیم به هیچ کشوری وابسته باشیم، عنوان کرد: ما با همه کشورهای دنیا متفاوت هستیم، ما در تحریم جهانی هستیم و هیچکس به ما کمک نمی کند حتی دوستان ما در بهترین حالت با ما دشمنی نمی‌کنند ولی هیچکس کمک نمی کند که این کشور روی پای خودش بایستد.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه جوانان ما یادگرفتند که باید به پای خودشان تکیه کنند، تاکید کرد: جوانان ایرانی روی پای خود ایستادند تا آرزوی دشمنان را دفن کنند.

وی  با بیان اینکه این حرکتی که امروز می بینیم آرایش جهادی بسیجیان ما برای پیشرفت های علمی، فناورانه است، گفت:البته نه در سطح محصولات پیش پا افتاده بلکه در سطح پیچیده ترین قطعات و دستگاه های مورد نیاز کشور، واقعا یک شور فوق العاده ای در سطح جامعه ما وجود دارد که نمونه آن را در این نمایشگاه دیدیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه آرایش مردم ما برای عبور از تحریم و غلبه بر دشمن و تامین نیازها جهادی و جدی است، خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که فرمول ما برای عبور از مسایل جاری همین همت و عظمی است که در این نمایشگاه می‌بینیم.

27215

کد خبر 1483980

برچسب‌ها