نظر کاربران خبرآنلاین درباره پژمان جمشیدی؛ مودب، با استعداد و پُر تلاش

پژمان جمشیدی، پس از چند سال حضور در تئاتر، تلویزیون، سینما و دوبار نامزد شدن برای سیمرغ جشنواره فیلم فجر، حالا بیشتر از اینکه فوتبالیست باشد، بازیگر است. این فوتبالیست ستاره سینما از آغاز راه ورود به این عرصه با پرسشی روبه‌رو بود که آیا حضور این فوتبالیست در سینما ضرورت دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پژمان جمشیدی فوتبالیست سابق تیم ملی ایران که حدود ده سال است وارد عرصه بازیگری در سینما، تئاتر و تلویزیون شده است، امسال در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با دو فیلم سینمایی «شیشلیک» با کارگردانی محمدحسین مهدویان و «خط فرضی» با کارگردانی فرنوش صمدی در جشنواره حضور پیدا کرد و برای ایفای نقش در سینمایی «شیشلیک»نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. 

در جریان نشست خبری فیلم «خط فرضی» که روز(شنبه ۱۸ بهمن) برگزار شد، جمشیدی به تلاش برای دیده شدن به هر قیمتی متهم شد که در پاسخ گفت: «دیده شدن، آن‌قدر که شما فکر می‌کنید برای من مهم نیست. چندی پیش به پیشنهاد دوستی، نقدی مثبت درباره بازی خودم در فیلم «شیشلیک» را خواندم اما خبری که بلافاصله پس از آن دیدم درباره فوت علی انصاریان بود که برای من یک تلنگر بود. برای همین می‌خواهم بگویم که زندگی برای من آن‌قدر جدی نیست که فقط برای دیده شدن کار کنم.»

در ادامه و در پی واکنش‌هایی که نسبت به این موضوع به وجود آمد، خبرآنلاین از کاربران خود خواست تا نظرشان را درباره پژمان جمشیدی بگویند.

پژمان جمشیدی، جای کسی را تنگ نکرده 

عده‌ای در رابطه با ورود فوتبالیستی چون پژمان جمشیدی به عرصه تئاتر و سینما، اعتفاد دارند که بازیگری به استعداد و مهارت نیاز دارد و برای موفقیت حتما نباید تحصیلات دانشگاهی داشت.

کاربر بی‌نامی درباره همین موضوع نوشت: «پژمان جمشیدی نمونه بارز این است که بازیگری به استعداد مرتبط است و به تحصیلات ارتباطی ندارد.»

عرشیا درباره جایگاه جمشیدی در سینمای ایران نوشت: «پژمان جای کسی را در سینما تنگ نکرده است، کسانی که به او ایراد می‌گیرند، مشکل از خودشان است، پژمان جمشیدی حداقل در فیلم‌هایش لبخندی بر لبان این ملت افسرده می‌نشاند که همین هم جای تقدیر دارد.»

مخاطب ناشناسی درباره استعداد پژمان جمشیدی نوشت: «پژمان یک نابغه است به جای تخریب و نقد غیر کارشناسی اهالی هنر به فکر رشد و بالندگی‌اش باشند.»

حامد چنین اظهار نظر کرد: «بی شک و تردید، پژمان از نابازیگرانی که فقط به‌خاطر پول پدر و چهره‌شان در فیلم‌های مختلف بازی می‌کنند، بهتر است، حالا یک عده خوش‌شان نمی‌آید که ایشان تا این اندازه بین مردم محبوب شدند.»

مجید گلپا نوشت: «من بازی‌هایش را اصلا دوست نداشتم و به نظرم لوس و بیمزه بود، ولی کم کم کارش را یاد می‌گیرد و بهتر می‌شود، من بازی‌اش را در فیلم «شیشلیک» دیدم و خیلی دوست داشتم. پا به پای عطاران می‌آمد و یک جاهایی هم بهتر بود.»

امین فرزانه هم درباره شخصیت این هنرمند نوشت: «پژمان آدم بی‌عقده و باشخصیتی است . در زمانی که همه سعی می‌کنند زیرآب یکدیگر را بزنند، بدون ادا و سلبریتی بازی کارش را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد، نه بد کسی را می‌گوید، نه از تعریف کسی هول می‌شود، نه انتقاد کسی عصبانیش می‌کند. این یعنی اوج هنرمندی.»

ایمان ضمن مثبت خواندن کارنامه پژمان جمشیدی، ادامه داد: «خیلی از بازیگرهای سینما و تلویزیون از رشته‌های دیگر آمده‌اند و بازیگر شدند و ملاک ماندگاری آن‌ها، توانایی، استعداد و کسب دانش و تجربه است و در غیر این‌صورت حدف می‌شوند، تا این‌جای کار، آقای جمشیدی موفق بودند و کسانی که در مورد ایشان صحبت می‌کنند، قطعا از حسادت است و ناراحتیشان به این خاطر است که نمی‌توانند موفقیت ایشان را ببینند.»

نظر کاربران خبرآنلاین درباره پژمان جمشیدی؛ مودب، با استعداد و پُر تلاش
پژمان جمشیدی و رضا عطاران در فیلم «شیشلیک»

بازیگر شدن، فقط پارتی می‌خواهد

البته عده‌ای کماکان باور دارند که پژمان جمشیدی، آن‌چنان استعدادی در زمینه بازیگری ندارد و تنها به وسیله پارتی و رابطه توانسته وارد این عرصه شود.

یکی از کاربران بی نام درباره نقش شهرت و پارتی در موفقیت یک بازیگر نوشت: «با حضور این دسته از افراد در سینما بار دیگر به خیلی‌ها ثابت شد که بازیگری اصلا هنر نیست و به سواد و تخصص هم نیاز ندارد فقط کافی است پارتی و عشق شهرت داشته باشی تا به جایی برسی.»

حسین درباه عدم علاقه‌اش به بازیگری جمشیدی توضیح داد: «پژمان جمشیدی، انسان محترمی است ولی نمیدانم چرا اصلاً بازیگریش را دوست ندارم، به دل نمی‌نشیند و شاید دلیلش این است که در اکثر فیلم‌های جدید حضور دارد و ایفای نقش می‌کند و شاید به همین دلیل است.»

در این میان محمود، نگاهی کلی‌تر به ماجرا انداخت و در اعتراض به وضعیت سینما نوشت: «در سینمایی که نه فیلمساز با سواد و حرفه‌ای جود دارد و نه بازیگر حرفه‌ای جایی دارد، باید نظر بدهیم که این فوتبالیست کارش خوب است یا نه؟ جواب کاملا مشخص است.»

یکی از مخاطبان درباره بازیگری و فوتبال بازی کردن پژمان نوشت: «پژمان جمشیدی، بازیکن متوسطی بود و بازیگر متوسطی هم است. در کل آدم موفقی محسوب می‌شود، اما بازیگر بی‌نظیری نیست.»

مخاطب دیگری درباره علاقه افراد به دیده شدن نوشت: «همه دوست دارند به نوعی دیده شوند و برای هر شخصیتی متفاوت است، عده‌ای تمایل‌شان به دیده شدن بیشتر است و از نظر ما باعث می‌شود این چنین سوالی مطرح کنیم و برای افراد دیگر هم مهم نیست.»

محمد نیز که یکی دیگر از مخاطبان خبرآنلاین است، درباره مافیای سینما نوشت: «واقعاً مملکت بی حساب و کتابی داریم، هیچ چیز سر جای خودش نیست، یک فوتبالیست از طریق ارتباط با مافیای سینما و تلویزیون و بدون داشتن حداقل استعداد بازیگری به همین‌سادگی بازیگر می‌شود.»

پژمان، هم بازیگر خوبی است هم فوتبالیست با شخصیتی

البته بر خلاف عده‌ای که معتقدند، جمشیدی بازیگر خوبی نیست، کاربران زیادی معتقدند که جمشیدی هم بازیگر خوبی است و هم بازیکن بی نظیری و در هر دو حرفه بسیار خوب درخشیده است.»

کاربر بی نامی درباره حضور جمشیدی در هر دو حرفه نوشت: «هم فوتبالیست خوبی بود، هم بازیگری خوب و هم انسان با شخصیتی است.»

یک کاربر دیگر نوشت: «در ورزش فوتبال و هنر کارنامه خوبی دارد و به لحاظ شخصیت قابل احترام و معقول است.»

دنبال کننده‌ای با نام داراب درباره حضور در عرصه بازیگری نوشت: «فوتبالیست و غیر فوتبالیست ندارد. هر کسی که کارش را خوب انجام بدهد موفق می‌شود. دلیل نمی‌شود کسایی که استعداد ندارند به پیشینه جمشیدی ایراد بگیرند. به نظر من که بهتر از خیلی بازیگرهای تحصیل کرده هنر است. البته ناگفته نماند آن کسی که از باندبازی ناراحت است باید دنبال کسایی بگردد که مقصر اصلی این ماجرا هستند.»

آسو، پشتکار و تلاش جمشیدی در رسیدن به شهرت را بسیار موثر دانست و در همین رابطه نوشت: «بدون شک شهرت ورزشی آقای جمشیدی در چهره شدنش موثر بود، ولی بی شک استعداد و پشتکار هم داشت و گرنه در این ۹ سال از دور خارج شده بود، نه این که سطح فیلم‌ها و کارهایش بالاتر برود، ایشان نه در ایران اولین ورزشکار هنرمند است، نه در جهان، مرحوم فردین، کریم عبدالجبار و اریک کانتونا، همه هم در هنر و هم در ورزش حضور داشتند. بی‌شک پژمان با استعداد و توانمند است و از نظر شخصی هم آدم بسیار مودب و باسوادی است.»

مخاطبی با نام حمیرا چناری درباره حسادت و تنگ نظری‌های مرتبط با جمشیدی نوشت: «پژمان جمشیدی انسان شریف، فوتبالیست موفق و بازیگر متواضعی است، بهتر است از روی تنگ‌نظری تخریبش نکنیم.»

دنبال‌کننده دیگری با نام علی، درباره بازی جمشیدی نوشت: «شاید از نظر برخی بازیکن متوسطی باشد، اما از نظر من هم بازیکن خوبی بود و هم بازیگر ممتازی است.»

۵۷۲۴۵

کد خبر 1484886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  35 0
  حسادت بدترین صفت رذیله است در قرآن این صفت در داستانهای مختلف همچون داستان حسادت برادران حضرت یوسف شماتت شده است حسادت انسان را به نابودی می کشد اینکه ممکن است یک فوتبالیست به وسیلهارتباط با کارگردان یا تهیه کننده ای در فیلمی حضور پیدا کند طبیعی است اما چنانچه مستعد بازیگری نباشد به زودی حذف خواهد شد. پژمان جمشیدی روزی فوتبالیست بوده و بعد علاقه مند شده است در عرصه بازیگری هم ورود کند چه اشکالی دارد؟ چه اشکالی دارد وقتی زحمت می کشد و مورد استقبال هم قرار می گیرد آیا من چون موفقیتی کسب نکرده ام باید به او که بعد از درخشش در فوتبال حالا در سینما هم مورد توجه قرار گرفته حسادت کنم؟ خداوند همه انسانها را دوست دارد و به همه استعداد و توانایی داده است باید به جای حسادت و تمرکز بر دیگران به توانایی های خود بیاندیشیم و از خداوند برای بهترین شدن استمداد بگیریم.
  • م۸مد IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
   8 2
   درود به شرفت
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  20 2
  بهترین نیست ولی از 90 درصد فوتبالیست ها و بازیگرها بهتره
 • فرهاد IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
  8 1
  به نطر من چیزایی که دربارۀ پژمان جمشیدی می گن از روی حسادت و غیرکارشناسانه است، یه استعدادی پیدا شده در عالم سینما که بسیار حرفه ای بازی می کنه، بسیار حرفه ای و فروتنانه به انتقادات بعضاً ناجوانمردانه پاسخ می ده و خب در فوتبال هم در بهترین تیم آسیا و ایران بازی کرده، حالا ما چرا باید یه استعداد رو خفه کنیم و بکشیم؟ بسیار متواضعانه در عالم سینما داره پیشرفت می کنه و آدم سالمیه، چرا باید بکوبیمش؟ دلیل منطقی دارید که بکوبیدش و استعدادشو خفه کنین؟ ببینم می تونین یه کاری بکنین که از این مملکت بره؟! چرا ما ایرانیا از یه طرف استعدادپرور هستیم و بعد برمی گردیم همنون استعداد رو خفه می کنیم و فراریش می دیم؟ آقایان و خانمای مغرض و استعدادکش می دونن چقدر از آدمای با استعدادمون از این مملکت فقط توی این دو سال رفتند؟ بقیه :ه پیشکش! چرا نمی ذارین آدما خودشون رو نشون بدن؟
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
  14 1
  بهتون قول میدم روزی اسم پژمان جمشیدی جهانی شود طنز او فوق‌العاده است واقعاً بازیگریش عالیه امیدوارم پله های ترقی همین طوری بالا بری
 • PK IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
  8 1
  به نظرمن پژمان فوتبالیست با استعدادی بود چون تونسته بود تو یکی از بزرگ ترین تیم های ایران بازی کنه . پرسپولیس! اگه پژمان بازیکن خوبی نبود پرسپولیس و اونم علی پروین هیچوقت جذبش نمیکردن. اما اگه تو حوزه ی بازیگری بپرسین صراحتا عرض میکنم که پژمان اگه بهترین نباشه ، قطعا عضو 5 تا بازیگر برتر سینماعه. کارش خیلییی درست تر از نابازیگرای سینمامونه که به خاطر پول یا چهره شون وارد این عرصه شدن. پژمان از اولش هیچ ادعایی نداشت. توانایی ش رو فیلمایی مثل خوب بد جلف ، تگزاس یا شیشلیک و خط فرضی به خوبی نشون داده. ما ایشون رو میشناسیمش ولی نمیدونم چرا انقدر دوست داریم آدمای موفق رو بکوبیم . این رو خواهرانه عرض میکنم خدمت اون پرسشگر(گستاخ؟!) وقتی علی آقای انصاریان یا آقا مهرداد به رحمت خدا رفتن کلی طرفدار به هواداراشون اضافه شد ! همه کسایی که در زمان زنده بودن پشتشون حرف های نا مربوط میزدن امروز براشون عزاداری میکنن!تو رو خدا اینجوری نباشیم. توروخدا حواسمون رو جمع کنیم . همدیگه رو قضاوت نکنیم . آخرش جای همه مون پیش مهرداد و علیه پس چرا خودمون رو مدیون دیگران کنیم ؟! انسان باشیم / حسادت نکنیم
 • فاطمه IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
  4 1
  فقط میتونم بگم معرکست
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
  1 1
  بنظر اادم خوبیه دوسش دارم امیدوارم همیشه سلامت باشن
 • صغری شهسواری IR ۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
  1 1
  بازیکن خوبی است توانسته رشد اجتماعی خوبی داشته باشه