خیز دوباره کرونا در اصفهان/واکسن روسی به کارکنان بخش آی سی یو تزریق شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شیب شیوع کرونا در اصفهان صعودی است و ۱۲ شهر در وضعیت زرد قرار گرفتند.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین در اصفهان با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی بیماران بستری در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه اظهار داشت: این آمار نسبت به اوایل بهمن ماه گزارش شده است.

وی با بیان اینکه شهروندان باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه داشته باشند، ابراز داشت: این امر منجر به کاهش مبتلایان به کرونا در اصفهان می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طرح واکسیناسیون کرونا برای کارکنان بخش آی سی یو در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز شده است، اضافه کرد: وزارت بهداشت در فاز اول ۷۳۰ دُز واکسن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار داده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ شهرستان استان اصفهان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد، افزود: همچنین دو شهرستان در وضعیت نارنجی و هشت شهرستان در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

نجیمی در خصوص آمار ۲۴ ساعته شیوع کرونا در استان اصفهان به جز دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل نیز گفت: طی ۲۴ ساعت یک هزار و ۶۴ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۱۷۳ بیمار قطعی کرونا بوده‌اند.

وی تعداد کل بیماران بستری کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را ۴۵۲ نفر اعلام کرد و افزود: ۶۷ نفر از این بیماران طی ۲۴ ساعت اخیر در این مراکز بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعداد بیماران بدحال مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را ۷۲ نفر اعلام و اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت اخیر هفت بیمار مشکوک به کرونا جان باخته‌اند که تاکنون تست چهار نفر از آنها مثبت کرونا بوده است.

وی گفت: همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر ۵۴ بیمار بهبود یافته کرونا در اصفهان از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

48

کد خبر 1485919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =