۰ نفر
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
نفت سد مقاومتی قیمت را شکست

فارس نوشت: درحالی که بازارها با قیمت نفت برنت ۶۲.۴۳ دلار در هر بشکه بسته شد، قیمت این کالای اساسی طی هفته گذشته شاهد افزایش ۵.۳ درصدی نیز بود که شکسته شدن سد مقاومتی ۶۰ دلار را تضمین کرد.

از آنجایی که امید می‌رود با تصویب محرک‌های مالی اقتصاد آمریکا تقویت خواهد شد و تقاضا برای سوخت بالا خواهد رفت و با کم شدن عرضه که بیشتر به علت کاهش تولید کشورهای تولیدکننده است، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بیش از ۲ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح در بیش از یک سال گذشته رسید.

هر بشکه نفت برنت با ۱.۲۹ دلار افزایش ۶۲.۴۳ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱.۲۳ دلار افزایش ۵۹.۴۷ دلار فروخته شد.نفت برنت ۶۲.۸۳ دلار، بالاترین قیمت از ۲۲ ژانویه ۲۰۲۰ و نفت خام آمریکا به ۵۹.۸۲ دلار، بالاترین رقم از ۹ ژانویه ۲۰۲۰ رسیده بودند.

نفت سد مقاومتی قیمت را شکست

نفت برنت طی هفته گذشته ۵.۳ درصد و WTI ۴.۷ درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

قیمت نفت در هفته های اخیر بیشتر به علت کاهش تولید اوپک پلاس صورت گرفته است.

تحلیلگران کپیتال اکونومیست در یادداشتی اعلام کردند: «قیمت نفت در این هفته به علت بروز نشانه های بیشتر از کاهش ذخایر نفت خام آمریکا به ویژه در آمریکا، افزایش یافت.»

«ما پیش بینی می‌کنیم که ذخایر در اواخر امسال بیشتر کاهش یابد، زیرا تقاضا برای سوخت حمل و نقل همزمان با کاهش محدودیت‌های کرونایی در مورد مسافرت، بهبود می‌یابد.»

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1485975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =