تزریق واکسن کرونا به کادر درمان در همدان

دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: واکسن کرونا به ۲۰۰ نفر از کادر درمان تزریق شده و تاکنون عارضه‌ای جدی در این زمینه گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام این خبر گفت: کار تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان این استان براساس اولویت‌های مشخص شده، با واکسیناسیون پرسنل بخش عفونی و ایزوله بیمارستان سینا آغاز شد.

وی افزود: اولین محموله واکسن کرونا به دانشگاه علوم پزشکی همدان تحویل شده که باید در سردخانه و شرایط خاص (۱۸ درجه سانتیگراد زیرصفر) نگهداری شود و حداکثر تا ۲ ساعت قبل از تزریق باید از سردخانه خارج شود.

دکتر حیدری مقدم اضافه کرد: کادر درمان بخش عفونی و ایزوله بیمارستان سینا در ارتباط مستقیم و مستمر با بیماران بدحال مبتلا به کرونا هستند که برهمین اساس در اولویت نخست تزریق واکسن کووید ۱۹ قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: پس از اتمام واکسیناسیون (تزریق مرحله نخست واکسن) کارکنان بخش عفونی بیمارستان سینا، کادر فعال بخش عفونی و ایزوله بیمارستان‌های بهشتی و بعثت شهر همدان واکسینه می‌شوند.

حیدری مقدم خاطرنشان کرد: تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» دارای اصول و ضوابطی است که در ۲ مرحله (دوز) و با ۲۱ روز فاصله تزریق می‌شود یعنی پس از تزریق واکسن مرحله نخست، سه هفته بعد مرحله دوم تزریق واکسن انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: دیگر کادر درمان در مراحل بعدی تزریق واکسن کرونا قرار دارند و پس از آن به تناوب دیگر گروه‌های هدف بر اساس اولویت و میزان در معرض خطر بیماری واکسینه می‌شوند.

حیدری مقدم با بیان اینکه تزریق این واکسن برای برخی افراد ممنوع است، گفت: تیم‌های مراقبت سلامت مرکز بهداشت همدان هم اینک در بیمارستان سینا مستقر شده اند و در حال تزریق واکسن به گروه‌های هدف هستند.

46

کد خبر 1486180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =