واکسن کرونا در تمامی بیمارستانهای استان لرستان توزیع شده است

مدیر گروه مبارزه با بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا کنون واکسن کرونا در تمامی بیمارستانهای استان توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید مخیری در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این تعداد از واکسن توزیع شده برای کادر درمان شاغل در بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونایی تزریق شده است.
وی اظهار کرد: در این راستا تا کنون ۱۸۶ دوز از واکسن اسپوتنیک ۵ برای در شهرستانهای مختلف استان برای پرسنل مذکور تزریق شده است.
مخیری ادامه داد: در خرم آباد ۵۶ نفر و بروجرد، دورود، کوهدشت، الیگودرز، دلفان، پلدخترو ازنا به ترتیب ۲۵، ۱۵، ۲۰، ۱۰، ۲۰، ۲۰و ۲۰ نفر واکسن را دریافت کرده اند. 
مدیر گروه مبارزه با بیماریهای واگیر لرستان گفت: محموله ی دوم از واکسن کرونا طی هفته ی جاری وارد کشور خواهد شد.
مخیری ادامه داد: بخش دوم از واکسن ارسالی به استان برای مابقی کادر درمان و بهداشت تزریق خواهد شد.
وی عنوان کرد: با روندی که در پیش گرفته ایم بسیار امیدواریم که تا پایان سال بخشی از جمعیت عمومی شامل گروه های پرخطر مردم واکسن کرونا را دریافت کنند.
مخیری تصریح کرد: فعلا تزریق واکسن برای مادران باردار، مادرانی که به فرزندان شیر می دهند و جمعیت بالاتر از ۶۵ سال و کمتر از ۱۸ سال در برنامه نیست.
مدیر گروه مبارزه با بیماریهای واگیر لرستان همچنین از افزایش آمار مبتلایان طی هفته ی گذشته و تغییر رنگ برخی شهرستانها خبر داد و گفت: مردم نباید از رعایت پروتکل های بهداشتی غافل شوند چرا که بیماری کرونا همچنان قربانی می گیرد.
مخیری گفت: افزایش آمار مبتلایان و تعداد بستری ها که منجر به تغییر رنگ برخی شهرستانهای استان از آبی به زرد شده است نشان می دهد که عدم توجه به پروتکل های بهداشتی طی چند هفته ی گذشته رفته رفته خود را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: اگر پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتر از سوی مردم رعایت نشود پیک چهارم با شدت بیشتر به زودی بروز خواهد کرد.

46

کد خبر 1486186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =